52.međunarodni rukometni TV turnir šampion "Doboj 2021": Odlična utakmica između Sloge i Kopra (FOTO)

Detalj sa utakmice Koper - Sloga

DOBOJ – Odlična rukometna predstava, najbolja utakmica u dosadašnjem dijelu turnira između domaće Sloge i slovenačkog Kopera. Nakon velike borbe sa mnogo rezultatskih preokreta slavio je sretniji tim Kopera rezultatom 25:24.

Koprani odlično otvaraju utakmicu i sa tri gola u nizu u šestom minutu imaju vođstvo 4:1. A onda crnogorski dvojac svojim pogocima Damjanović –Vladimir Stanković smanjuju na 4:3. U 19.minutu Koper ima vođstvo 10:6. Pet minuta prije kraja Slovenci su imali najveću prednost na meču plus šest 14:8. U preostalom vremenu do odmora oni nisu postigli ni gol dok je Sloga postigla dva. Tako da se na odmor odlazi s rezultatom 14:10 u korist Kopra.

Igrao se 38.minut rezultat na semaforu je stajao 16:13 za Kopar. A onda velika serija Dobojlija od 4:0 i to golovima dva Stankovića, Vladimira koji je postigao tri i Borislava sa jednim za preokret 17:16 za Slogu (41.minut). Od tog trenutka golovi su postizani u serijama. Koprani uzvraćaju sa 3:0 za novo vođstvo 19:17. Pa zatim im se Sloga revanšira kada je dva puta u tom periodu pogađao Vladan Đurđević i Borislav Stanković jednom. Sloga ponovo vodi 20:19. Rezultatskoj klackalici nema kraja. Izabranici Uroša Rapoteca vežu nova četiri gola za prednost od 23:20. U posljednjih minut i po golovima Đurđevića i Vladimira Stankovića Sloga ulazi sa golom zaostatka 22:23. U 59.minutu Tomislav Špruk vraća plus dva za svoj tim 24:22. Ali nema predaje, publiku na noge diže Dušan Miličević sa dva uzastopna gola za izjednačenje 24:24, bilo je to 14 sekundi prije kraja. Ali onda slijedi nesrećan epilog po Slogu. Kopar je krenuo u napad, gol je postigao Matevž Žagar za 25:24. Malo je vremena preostalo do kraja i Sloga nije uspjela da dođe do remija.

Izvrsno je i uvoj utakmici branio Milutin Bogdanović sakupivši 14 odbrana, od toga jedan sedmerac. Kod Sloge najefikasniji su bili Vladimir Stanković i Vladan Đurđević sa po 6 golova. U redovima Kopra najubojitiji su bili Bor Breznikar sa 7 i dragan Pavlović sa 6 golova.

KOPER – SLOGA 25:24 (14:10)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 000. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (oba iz Srbije). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Koper 5(4), Sloga 3(3). Isključenja: Koper 14, Sloga 10 minuta.

KOPER: Jelovčan (3 odbrane), Špruk 5, Nadarević, Žagar 2, Furlan, Poklar, Logar (3 odbrane), Morato, Moljk, Vujović, Smolnik 5(4),Černe, Pavlović 6, Sanabor, Markovec, Breznikar 7. Trener: Uroš Rapotec.

SLOGA: Bogdanović (14 odbrana, sedmerac), Stojanović 2, Đurđević 6, Maksimović, Tulendić, Damjanović 2, Vladimir Stanković 6(3), Trifunović, Borislav Stanković 2, Marković, Ristić, Knežević 1, Nakić, Miličević 2, Leković 3, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

Igrač utakmice: Bor Breznikar (Koper)