52.međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2021": Zagreb u finalu, Sloga za peto

DOBOJ – Rukometaši Zagreba su u svojoj grupi deklasirali sve protivnike i tako će u finalu se sastati sa prvakom Srbije ekipom Vojvodine. Oni su savladali dobojsku Slogu rezultatom 37:22. Sloga će igrati za peto mjesto protiv pobjednika meča Borac – Koks.

Sloga je uspjela da povede na startu meča sa 2:1. A onda Zagrepčani serijom 4:0 odlaze na 5:2. Domaći tim se držao do osmog minuta kada je imao samo gol minusa 6:7. U 21.minutu Zagreb ima vođstvo 16:9. Sloga je ipak uspjela da pru8uži otopor u prvom poluvremenu. Zagrebčani na poluvremenu su imali pet golova viška 18:13.

U nastavku izabranici Ivice Obrvana sus e razgoropadili dozvolili su Slogi da postigne samo devet golova. Na otvaranju drugog dijela prave seriju 7:0 za veliki 12 golova prednosti 25:13. Sloga svoj prvui gol u nastavku postiže u 38.minutu. Prednost Zagreba rasla je iz minuta u minut. Na kraju pobjeda Zagreba sa ubjedljivih 15 golova razlike 37:22.

Zagreb su predvodili davor čavar sa 8 i David Mandić sa 5 golova. U redovima Sloge Vladan Đurđević je postigao pet, kao i Nikola Knežević.

SLOGA – PPD Zagreb 22:37 (13:18)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 000. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (oba iz Srbije). Delegat: srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Sloga 2(2), PPD Zagreb 2(2). Isključenja: Sloga 10, PPD Zagreb 10 minuta.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović, Đurđević 5, Maksimović, Tulendić, Damjanović, Vladimir Stanković 3, Trifunović 2, Borislav Stanković 1, Marković 1(1), Ristić 3, Knežević 5, Nakić 1(19, Miličević 1, Leković, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

PPD ZAGREB: Šipić, Vistorop 2, Čavar 8(1), Mandić 5(1), Faljić, Klarica, Gojun 1, Srna 3, Slavić, Klis, Ivić, Musa 2, Sirotić, Matanović 3, Čupić 3, Hrstić 4, Obranović, Leimeter3, Grahovac 3. Trener: Ivica Obrvan.