Progres čuva domaći teren

Progres. Kneževo

Fudbaleri Progresa iz Kneževa ostvarili su pobjedu protiv Gorice iz Šipova rezultatom 1:0. Ova utakmica je imala epitet jednog od derbija četvrtog kola Druge lige Republike Srpske – zapad, i po svemu prikazanom može se reći da je opravdala tu ulogu.

Domaći su čvrsto ušli u utakmicu i zasluženo došli u vođstvo u 24. minuti pogotkom Želimira Đukarića nakon sjajnog solo prodora.

Imali su i gosti svoje prilike u prvom poluvremenu, ali siguran na golu Progresa je bio Predrag Bekić. Do kraja prvog dijela domaćin je imao još jednu izglednu priliku preko Đukarića, ali je prečka zaustavila njegov udarac.

U drugom poluvremenu Gorica je preuzela terensku inicijativu, a domaći igrači u plavim dresovima su prijetili kontranapadima preko Stojanovića i Budića. Gosti su imali dobre šanse, ali Progres je nošen energijom sa tribina i danas odličnim Bekićem uspio da održi rezultat sa početka utakmice i upiše novu pobjedu na domaćem terenu.

Ovom pobjedom Progres je stigao do 6 bodova, dok Gorica ostaje na 7 osvojenih bodova. U narednom kolu ekipa iz Kneževa ide u Šamac, dok Gorica u Šipovu dočekuje Slogu iz Srpca.

Progres – Gorica    1:0 (1:0)

Igralište: FK Progres u Kneževu. Gledalaca: 100. Sudija: Mišo mačkić (Banjaluka). Strijelac: 1:0 Đukarić (24). Žuti karton: Sakan (Gorica).
PROGRES: Bekić, Stojanović, Svjetlanović, Mučibabić, Đuranović (od 89. Vučić), Glamočić, Verić, M. Budić (od 90+2. Bunić), Marjanović, Aleksić, Đukarić (od 77. P. Budić).

GORICA: Kalaba, Peno, Čišija, Mitrić, Sakan, Sivonjić, T. Lacić (od 65. Mešić), Malinović (od 21. Pastir), Ružičić (od 65. Šobić), Jović, Bogosavljević (od 65. K. Lacić).

Ukrina 2 : 1 Borac
Progres 1 : 0 Gorica
Sloga (S) 2 : 2 Proleter
Brdo 3 : 1 Jedinstvo
Laktaši 2 : 0 Sloga (T)
Željezničar 1 : 1 BSK