Gostujuće pobjede Igmana i TOŠK –a za liderske pozicije, prve pobjede Zvijezde i GOŠK-a

Igman, Konjic

Odigrano je šest utakmica 4. kola m:tel Prve lige FBiH, prve dvije prvoplasirane ekipe su zabilježile pobjede u gostima,  Igman Konjic je u Banovićima u posljednjoj minuti prvog poluvremena golom kapitena Senada Kašića iz penala je stekao prednost 0:1. U drugom poluvremenu u 60. minuti Vrabac je izjednačio na 1:1. U 82. minuti Sedin Ljuca je svojim golom donio pobjedu prvoligašu sa Neretve 1:2.

U Doboju kod Kaknja bivši premijerligaš Mladost je ugostila tešanjski TOŠK, Mujagić je prvi pogodio mrežu domaćeg sastava u 35. minuti, da bi četiri minute kasnije iskusni Karić donio izjednačenje, a Benjami Šehić je u 41. minuti ponovo donio radost gostima 1:2. U drugom poluvremenu   Selmir Mahmutović je sa svoja dva gola povećao na 1:4, a Čagalj je postavio konačnih 2:4.

Konačno je jedan od kandidata  za ulazak u elitu bh. fudbala BFK Vis Simm Bau zaigrao prema očekivanja sa 4 gola u mreži je isprati kakanjski Rudar 4:0, a gračaničko Bratstvo je na domaćem terenu savladalo Orašje 4:1.

Na preostale dvije subotnje utakmice bilo je puno uzbuđenja, u Travniku istoimeni sastav je ugostio Tomislava, Leo Janković je doveo  goste u 23. Minuti do prednosti , Fazlić je u 60. Izjednačio rezultat 1:1. U 88. minuti uzbuđenja, gosti traže penal, ali je sudija drugog mišljenja, u 90. minuti golman Travnika Vasilj je sjajno intervenisao. U Goraždu su se sastali istoimena ekipa i Radnik iz Hadžića, iznenađenje, Antić u prvom poluvremenu pogađa prečku gostiju, u 90. minuti golman domaćih Čulov je spasio Goraždane, da bi Amar Jašarević u nadoknadi izgubljenog vremena donio veliku radost gostima za veliku pobjedu 0:1.

U nedeljnim susretima u Gradačcu Zvijezda je ugostila OFK Gradinu koju je savladala rezultatom 2:0, golovima Huseinbašića i Živkovića, što je prva pobjeda u novoj sezoni, u Gabeli bivši premijerligaš GOŠK je nakon tri startna remija zabilježio pobjedu u prvenstvu protiv bihaćkog Jedinstva, mada su Bišćani prvi stekli prednost preko Mujagića 1:0, potom slijedi preokret, Gabaljani golovima Boškovića i Šantića za pobjedu od 2:1.

Banovići : FK Budućnost - FK Igman 1:2 (Vrabac 60'/Kašić 45' iz 11m. Ljuca 82' ).

Gradačac : NK Zvijezda – OFK Gradina 2:0 (Huseinbašić 15' Živković 52' ).

Maglaj :  BFK Simm Bau Maglaj – FK Rudar 4:0 (Resić 15, 32' iz 11m. Albijanić 63' Kalesić 70').

Gabela : NK GOŠK - NK Jedinstvo 2:1 (Bošković 24' Šantić 59/Mujagić 7').

Travnik : NK Travnik - NK Tomislav  1:1 (Fazlić 60'/ Janković 23' ).

Goražde : FK Goražde - FK Radnik  0:1 (Jašarević 90+4' ) .

Gračanica : NK Bratstvo - NK Orašje 4:1 (Smajić 28' Aletić 32' Šer 50' Jaganjac 53' iz 11m./).

Doboj, Kakanj :  FK Mladost DK - NK TOŠK 2:4 (Karić 39' Čago 53'/ Mujagić 35' Šehić 41' Mahmutović 58 iz 11m. 63').