Borac siguran u Tesliću

Fudbaleri Borca zasluženo su prošli u naredno kolo Kupa Republike Srpske. Oni su, očekivano, u ovom susretu diktirali tempo, imali više loptu u svom posjedu i na kraju trijumfovali.

Meč je počeo dosta nervozno, sa mnogo tenzija na terenu, moramo reći nepotrebnih.

Imao je Borac tri dobre prilike, ali ih nisu iskoristili,. U dva navrata Živković, te jedno Meleg iz slobodnog udarca. Dva puta je golman Matović odlično reagovao, nakon napada Živkovića i slobodnog udarca  Melega. Treću šansu za Borac Živković je upropastio udarcem pored gola.

Borac je poveo u 24. minuti. Jedan igrač tima iz Banja Luke  je srušen u šesnaestercu, pa je sudija pokazao na bijelu tačku. Pogodio je Meleg.

Kada se očekivao poslednji sudijsku zvižduk u prvom dijelu meča, Borac je dobio drugi penal. Srećko Lale je igrao rukom, pa je penal izveo Meleg i matirao sada golmana Ristića. On je zamijenio sredinom prvog dijela prvog čuvara mreže Matovića. Izašao je golman Proletera zbog povrede.

Nastavak susreta počeo je vrlo dinamično, pa su domaći stigli do pogotka. Lakića je matirao Stefan Savić u 75. minuti. Pojavio se i tračak nade da Proleter može napraviti preokret i doći do poravnanja , ali je fudbaler Borca Luka Drča već u narednom napadu pogodio mrežu Teslićana, pa je tim iz Banja Luke opet imao plus dva.

Konačan rezultat postavio je Vasilije Jotić. Prvo  je u 86. minuti, pogodio za 1:4,a onda u sudijskom vremenu još jedan gol i konačnih 1:5.a on je samo dva tri minuta prije prvog gola  ušao u igru.

Proleter – Borac (BL) 1:4 (0:2)

Teslić. Stadion: Radolinka. Gledalaca: 600. Sudija: Dragan Kesić (Romanovci 14617 Gradiška). Strijelci: Stefan Savić 67', (FK Proleter (Teslić)); Dejan Meleg 29', Dejan Meleg 45', (FK Borac (Banja Luka)). Žuti kartoni: Predrag Travar 9', Želimir Nikolić 9', Rade Popović 9', Srećko Lale 14', Milan Miladić 59', Nemanja Kutić 70', (FK Proleter (Teslić)); Nikola Lakić 14', (FK Borac (Banja Luka)); Isključenja: (FK Proleter (Teslić)); (FK Borac (Banja Luka));

Proleter: Darijan Matović (G) (od 35' zamijenjen sa Srđan Ristić ), Srećko Lale , Nikola Kopanja , Vladimir Marković , Rade Popović (K) , Stefan Savić (od 81' zamijenjen sa Maid Mahmutović ), Milan Miladić (od 65' zamijenjen sa  Vladan Savić), Predrag Travar (od 65' zamijenjen sa ), Nikola Knežević (od 65' zamijenjen sa Siniša Đaković ), Želimir Nikolić , Nemanja Kutić ,

Borac : Nikola Lakić (G) , Marko Jovanović (K) (od 56' zamijenjen sa milan Vušurević), David Vuković , Dejan Gajić (od 74' zamijenjen sa Vasilije Jotić ), Aleksandar Vojnović , Aleksandar Subić , David Čavić , Dejan Meleg , Luka Drča , Ante Živković , Nemanja Vukmanović ,