Amel Bajrić i Omer Ćosić, Klis
U nedjelju 12. septembra igraju se svi susreti 4. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“, tri prvoplasirane ekipe gornjovakufska Sloga, Klis i prošlosezonski prvoligaš Čapljina imaju po devet bodova, Sloga ima gol razliku 14:4, a Klis i Čapljina 11:3.
Derbi kola se igra na čitlučkim Barama gdje biviši prvak BiH, Brotnjo Čitluk čeka sastav gornjovakufske Sloge, ovaj derbi sudi Goran Kolobara iz Mostara, asistenti su mu Mostarac Ivan Ljubić i Luka Papac iz Tomislavgrad, delegat je Nedžad Pehilj iz Stoca.
Čapljina gostuje u Grudama, dok Klis će biti domaćin ekipi Rame, nakon pobjede u gostima u Jablanici Kamešnica igra sa četveroplasiranim sastavom Neuma.
Prošlosezonski prvak Ljubuški je ponovo domaći ekipi Turbine.
Višići i Bjelopoljac koji se bez boda, na svom terenu imaju priliku da na svom travnjaku ubilježe prve bodova u duelima sa Troglav 1918, odnosno, ekipom NK Stolac.
Subota, 12. septembar u 16:30 sati,
Buturović Polje: FK Klis – NK Rama , glavni sudija: Aldin Žetica (Blagaj - Mostar), pomoćnici: Matej Bevanda (Čitluk) i Merima Tanović (Mostar), delegat: Nikola Beno (Čapljina).
Čitluk : Brotnjo Čitluk – NK Sloga , Goran Kolobara (Mostar), Ivan Ljubić (Mostar) i Luka Papac (Tomislavgrad), Nedžad Pehilj (Stolac) .
Ljubuški : NK Ljubuški - FK Turbina , Vinko Perić (Mostar), Ivan Marijanović (Mostar) i Nedim Kozić (Mostar), Fazlija Puzić (Mostar).
Podhum, Livno : NK Kamešnica - NK Neum , David Čule (Mostar - Kruševo), Antonio Čačija (Livno) i Toni Jelonjić (Mostar), Tomo Kokalović (Bosansko Grahovo).
Bijelo Polje : FK Bjelopoljac - NK Stolac , Elmedin Padalović (Buturović Polje - Konjic), Said Hakalović (Buturović Polje - Konjic) i Andrija Dolić (Prozor / Rama), Zdenko Raguž (Čapljina).
Grude : NK Grude – NK Čapljina, Anel Puce (Mostar), Muamer Memić (Blagak-Mostar), i Nedim Kapidžić (Blagaj - Mostar),Dženadin Podrum (Konjic).
Višići : NK Višići - NK Troglav 1918 , Mate Bilić (Ljubuški), Darijo Lovrić (Široki Brijeg) i Vlado Ereš (Ljubuški),Mladen Čorluka (Grude) .
Zvijezda | 4 : 1 | Radnik |
Tomislav | 3 : 5 | TOŠK |
Jedinstvo | 1 : 0 | Gradina |
Orašje | 4 : 0 | Mladost |
Igman | 2 : 0 | Goražde |
Rudar | 4 : 1 | Travnik |
Simm Bau | 0 : 1 | GOŠK |
Budućnost | 3 : 1 | Bratstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Igman | 30 | 20 | 8 | 2 | 68 | |
2 | GOŠK | 30 | 19 | 9 | 2 | 66 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
4 | TOŠK | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
5 | Rudar | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 3 | 13 | 45 | |
7 | Bratstvo | 30 | 13 | 5 | 12 | 44 | |
8 | Orašje | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
9 | Goražde | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | |
10 | Zvijezda | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
11 | Simm Bau | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | |
12 | Radnik | 30 | 6 | 13 | 11 | 31 | |
13 | Jedinstvo | 30 | 8 | 5 | 17 | 29 | |
14 | Travnik | 30 | 6 | 10 | 14 | 28 | |
15 | Mladost | 30 | 8 | 3 | 19 | 27 | |
16 | Tomislav | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 |