Greške odvele Radnik u poraz

Tuzla siti

U okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Radnik je u Bijeljini ugostio ekipu FK Tuzla Siti, a konačan rezultat utakmice glasio je 1:1 u korist gostiju.

Prva prilika viđena je na samom početku susreta kada je Gogić šutirao nakon kornera u trećoj minuti susreta, ali je udarac otišao preko gola. Samo par minuta kasnije svoj udarac na drugoj strani je oprobao Mišić, ali i njegov udarac odlazi preko gola.

Domaćin je u Bijeljini odlično zaprijetio i u 13. minuti utakmice kada je Marković slabo šutirao, te je lopta otišla ipak pored gola. Iduća prilika za Radnik je bila mnogo efikasnija, te je donijela vodstvo poslednjoj ekipi na tabeli Premijere lige Bosne i Hercegovine. Pantelić je izveo korner, a Gogić odlično skočio i pogodio za 1:0.

Samo tri minute nakon tog pogotka u 22. minuti utakmice stiglo je izjednačenje za Tuzla Siti. Strijelac pogotka bio je Elvis Mehanović koji je pogodio uz veliku pomoć Azura Aljkanovića, koji je loše reagovao kod ovog pogotka.

Hladan tuš za goste iz Tuzle desio se u 35. minuti utakmice kada je drugi žuti karton zbog starta nad Đurićem zaradio Mehanović. Do kraja susreta gosti su igrali sa desetoricom igrača, a do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa je na pauzi rezultat glasio 1:1.

U nastavku utakmice Radnik je bolje otvorio drugo poluvrijeme i kreirao nekoliko odličnih prilika, međutim svi udarci odlazili su pored i preko gola, te se Nevres Fejzić nije dao ponovo iznenaditi.

Tuzla Siti je uspješno stigla do potpunog preokreta sa igračem manje u 64. minuti utakmice kada je ponovo lošom reakcijom Aljkanovića Mišić uspio pogoditi za 2:1 u korist svoje ekipe. Nekoliko minuta kasnije imao je šansu i Džafić iz slobodnog udarca, ali je šut otišao visoko preko gola.

FK Tuzla Sitije potpuno riješila susret u svoju korist u 83. minuti utakmice kada je Mirzad Mehanović pogodio mrežu Radnika nakon nove greške Aljkanovića i tako postavio konačan rezultat susreta od 3:1. Zatresla se mreža Tuzla Sitija u sudijskoj nadoknadi, ali je ipak pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije Batara koji je tada bio precizan i savladao Fejzića.

Leotar 0 : 1 Zrinjski
Rudar Prijedor 3 : 0 Posušje
Radnik 1 : 3 Tuzla City
Sloboda 1 : 1 Borac
Široki Brijeg 0 : 0 Željezničar
Velež 1 : 1 Sarajevo