Zvezda nadigrala Bragu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Bragu sa 2-1 u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

Meč je počeo u sjajnom tempu sa obje strane. Zvezda je bila nešto agresivnija na startu ali nije kreirala ni jednu veću šansu. Braga je pokušavala udarcima iz daljine. Jedan takav pokušaj bio je i pokušaj Horte u završnici prvog poluvremena. U 45. minuti veliku priliku imao je Pjazon ali je Dragović sjajno reagovao.

Na startu nastavka vidjeli smo po jednu priliku sa obje strane. Ivanoć je zaprijetio sa jedne a Horta sa druge strane. U 75. minuti Milan Rodić pogodio je za vodstvo Zvezde. Međutim, već u narednom napadu Sanogo pravi grešku a Galeno pogađa za 1-1. U 85. minuti Ivanić je izborio jedanesterac a Katai je pogodio za pobjedu Zvezde.

U drugom meču grupe Mitjiland i Ludogorec su odigrali 1-1. Zvezda će naredni meč igrati protiv Ludogoreca za dvije sedmice.