Borac savladao Široki Brijeg

Panajotis Moraitis

Aktuelni šampion Premijer lige BiH banjalučki Borac večeras je na Gradskom stadionu pobijedio Široki Brijeg rezultatom 2:1 i ostvario je drugi prvenstveni trijumf, te stigao do desetog boda. Utakmica je počela u 20 časova, a trajala je do 22.20 jer se na poluvremenu desila havarija sa reflektorima.
Borac je poveo u 8. minutu, slobodan udarac kod lijeve korner zastavice izveo je Zakarić, a najviši u skoku bio je Moraitis i glavom savladao Miškića Dva minuta kasnije sjajna akcija grčkog napadača, Zakarića u ulozi asistenta i kapitena Vranješa koji je udvostručio prednost Banjalučana. Poslije toga Vranješ je imao priliku i u 26. minutu da postigne i drugi gol na utakmici, ali se istakao golman gostiju. U 39. minutu gosti su smanjili rezultat i unijeli neizvjesnost u utakmicu jer je pogodio Lukić poslije loše reakcije odbrane domaćih.
Drugo poluvrijeme kasnilo je pola časa zbog činjenice da je u pauzi nestalo struje i prekid je trajao 15-20 minuta, a Gradski stadion se našao u totalnom mraku To kao da je malo i demoralisalo fudbalere oba tima koji u nastavku nisu bili na nivou prvog poluvremena. Do kraja utakmice Borac je znalački sačuvao stečenu prednost.

Borac – Široki Brijeg    2:1 (2:1)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 2.000. Sudija Admir Musić (Sarajevo). Strijelci 1:0 Moraitis (8), 2:0 Vranješ (10), 2:1 Lukić (39). Žuti kartoni: Ćorić, Vojnović (Borac), Čuljak (Široki Brijeg).
BORAC: Pavlović, Ćorić, Vojnović, Jovanović, Subić, Begić, Kulašin (od 69. Meleg), Mols, Zakarić, Vranješ (od 71. Dujaković), Moraitis (od 84. Lukić).
ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Blagaić (od 76. Ćavar), Obšivač, Jurić, Medić, Čuljak, Mašić, Musa, Vukoja, Lukić (od 71. Vujinović), Mujan (od 71. Ljanos).

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski