Sloga lagano protiv Borca (FOTO)

Detalj sa utakmice Sloga - Borac KD

DOBOJ – Fudbaleri Sloge odigrali su jednu odličnu utakmicu i zasluženo torpedovali ekipu Borca, oni su goste poslali kući u Kozarsku Dubicu sa četiri gola u mreži.

Već u ranoj fazi meča Sloga je povela, bilo je to u 11.minutu kada je mrežu kolumbijskog internacionalca Orlanda Vilijana Bermudez Ariasa zatresao Uglješa Stevanović. Samo dva minuta kasnije gosti su bili u prilici da dođu do izjednačenja ali odlično brani Danilo Đulčić. U 18.minutu jedan domaći igrač je šutirao ali brani Arias. Igrao se 20.minut prvo griješi golman Sloge Đulčić, ali brzo se ispravlja ponovo je na mjestu odlično brani udarac Ognjena Krnete. Igrao se 27.minut Uglješa Stevanović je vukao loptu nekoliko metara, sjajno je šutirao i postigao efektan „evrogol“ za povećanje vođstva svog tima na 2:0. Još jedna odlična prilika Dobojlija u 35.minutu kada šut Zajića brani Arias.

U nastavku Sloga je nastavila u svom ritmu. Već na otvaranju drugog dijela, tačnije u 47.minutu gol postiže David Knežević za 3:0. Sloga je bila znatno dominantnija pokazala je da je bolji rival od Dubičana. Tačku na „i“ stavio je ove sezone fenomenalni i jedan od najboljih igrača Sloge Aleksandar Milaković za konačnih 4:0.

SLOGA – BORAC 4:0 (2:0)

Strijelci: :0 Stevanović u 11, 2:0 Stevanović u 27, 3:0 David Knežević u 47, 4:0 Milaković u 70.minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 350. Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka). Pomoćnici: Gojko Crnobrnja i Milan Dujaković (oba iz Banja Luke). Kontrolor suđenja: Goran Muharemović (Istočno sarajevo). Delegat: Zoran Vujat (Gradiška). Žuti kartoni: Ćulibrk (Borac).

SLOGA: Đulčić, Dadić, Džombić, Zajić, Radić (od 65.minuta Starčević), Stevanović (od 65. Božić), Milaković (od 77. Međugorac), Džaferović, Šaula, David Knežević (od 65. Šujić), Hadžimujić (od 46. Nemanja Marković). Trener: Zoran Ćurguz.

BORAC: Arias, Bunić (od 77.minuta Burazor), Ćulibrk, Mile Kovačević, Suljić, Ognjen Krneta (od 71. Vučen), Tomaš, Ilija Kovačević, Mikić, Pekić (od 46. Nikola Krneta), Radaković. Trener: Zoran Bujić.

Igrač utakmice: Uglješa Stevanović (Sloga)

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor