S optimizmom na Široki

Jedinstvo - Sloboda 0:3

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode pobjedom 3:0 protiv Jedinstva u Žeravici nastavili su seriju pobjeda u šampionatu Druge lige - grupa „Zapad“.

Mrkonjićani su pobjedom zadržali vodeću poziciju na tabeli i imaju maksimalan učinak, sedam pobjeda iz isto toliko odigranih utakmica. Postigli su 27, a primili pet golova.

Meč sa Jedinstvom u Žeravici bio je do sada najveći izazov za Mrkonjićane, jer Jedinstvo ima odličan tim, sigurno spada  među tri četiri najkvalitetnija u ligi.

Sama utakmica bila je pravi derbi i u prvom poluvremenu neizvjesna. Domaći sastav je dobro parirao Mrkonjićanima koji su do pobjede došli u drugom dijelu susreta, kada je došao do izražaja kvalitet i bolja fizička spremnost fudbalera Slobode.

Ono što je za pohvalu i što je dobro za fudbal, da je sudijska trojka na čelu sa glavnim sudijom Slavišom Mitrovićem iz Šamca profesionalno sudila utakmicu, te da su svi akteri na terenu prezadovoljni bili suđenjem Mitrovića.

Gosti su u vođstvo došli u 55. minutu golom Siniša Radoje, a pobjedu je sa dva pogotka u 81.  i 83. minutu ovjerio brzonogi Srđan Mrzić.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković zadovoljan je igrom i velikom pobjedom svoje ekipe.

- Teška utakmica, ali i naša zaslužene pobjeda. Dominirali smo na terenu tokom cijelog meča. U prvom poluvremenu u prvih dvadesetak minuta bili smo dominanti i promašili nekoliko dobrih prilika za gol. Poslije toga domaći tim imao je dvije tri šanse, ali na našu sreću nisu postigli  i kaznili naše promašaje. U drugom poluvremenu smo pojačali ritam i u 55. minutu gol Siniše Radoje iz prekida, okrenuo je utakmicu u našu korist. Poslije toga imali smo još dosta šansi za gol. Međutim, uspjeli samo dvije u 81. i 83.  preko Srđana Mrzića pretvoriti u pogotke. Želim da čestitam domaćoj ekipi na fer i korektnoj igri, kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana ne zaboravlja da pohvali svoju ekipu za dobru igru i pobjedu.

- Čestitam svojim igračima na dobroj igri i pobjedi. Iza nas je još jedna dobra utakmica. Već u srijedu nas na „Lukama“ očekuje utakmica Kupa BiH protiv ekipe Široki Brijeg. Na neki način to nam je nagrada za sve dobre igre i pobjede u dosadašnjem dijelu šampinata. Zadovoljni smo što smo dobili atraktivnog protivnika i što će naši navijači moći da uživaju u dobroj fudbalskoj predstavi. Od  svoje ekipe očekujem dobru partiju, mada su gosti apsolutni favoriti - kaže Mirković.

Utakmica šesnaestine finala Kupa BiH Sloboda - Široki Brijeg, igra se u srijedu 29.septembra sa početkom u 16 časova na stadionu „Luke“.

U Slobodi očekuju da će atraktivan protivnik privući veliki broj ljubitelja fudbala iz Mrkonjić Grada i susjednih mjesta, ali i navijača Širokog iz Jaca i  mjesta iz Federacije BiH.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar