Prvi trijumf dobojskih rukometaša: Sloga - Vogošća 33:27 (FOTO)

DOBOJ – Rukometaši Sloge zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Vogošće rezultatom 33:27. Sloga je bila bolja tokom cijelog meča.

Gosti utakmicu otvaraju vođstvom 2:0, a onda slijedi serija domaćih za preokret 3:2. Od tog trenutka Sloga svoje vođstvo više nije ispuštala. Sa tri uzastopna gola u 11.minutu Dobojlije odlaze na plus četiri 9:5. Igrači Dejana Vasilića bili su efikasni prednost su samo uvećavali, a u 19.minutu je bilo 13:6 u korist Sloge. Igrao se 21.minut kada domaći imaju najveću prednost od osam golova viška 15:7. Na odmor se odlazi sa rezultatom 20:14.

Kao što su počeli prvo tako  isto gosti nastavlaju i drugo poluvrijeme sa dva uzastopna gola za smanjenje rezultata 20:16. U 37.minutu nakon serije 3:0 Sloga ponovo ima plus sedam 24:17.Posljednji trzaj Vogošćani sa tri gola u nizu imaju u 49.minutu kada prilaze na četriri gola zaostatka 22:26. Za nešto više nisu imali snage, Sloga je na kraju slavila rezultatom 33:27.

Najzaslužniji za trijumf su Milutin Bogdanović sa 13 odbrana od toga dva sedmerca, te Vladan Đurđević sa 9 i Vladimir Stanković sa 8 golova. Kod gostiju istakli su se golman Damir Efendić sa 15 odbrana, a najefikasniji su bili iskusni Duško Čelica sa 9 i Elis Memić sa 6 golova.

SLOGA – VOGOŠĆA 33:27 (20:14)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Delegat: zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 5(4), Vogošća 3(1). Isključenja: Sloga 4, Vogošća 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (13 odbrana, 2 sedmerca), Đurđević 9, Tulendić 4, Damjanović 2(1), Vladimir Stanković 8(3), Trifunović, Borislav Stanković, Blagojević, Dejanović, Marković, Ristić, Knežević 4, Miličević 6, Leković, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

VOGOŠĆA: Čabaravdić, Kadrić 1, Đapo 2, Korjenić 1, Čelica 9, Efendić (15 odbrana, sedmerac), Čordalija, Ombaša 3, Semić 1, Benić, Jelačić, Memić 6(1), Džemidžić, Jamaković, Denjo 3, Baraković 1. Trener: Adem Bašić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća