Stakorina preokretom do tri boda

Stakorina je, u osmom kolu drugoligaškog Istoka,  pred svojim navijačima upisala nova tri boda, savladavši ekipu Rudara 1925 rezultatom 2:1.

Na sreću Čajničana, utakmica se nije završila onako kako je slutio početak. Iako su od samog starta domaćini imali inicijativu, prvi pogodak su postigli gosti. Već u šestom minutu ekipa iz Ugljevika ima slobodan udarac sa nekih 30 metara od gola domaćih, sjajan centaršut u šesnaesterac gdje se najbolje snalazi Pajić, koji koristi nespretnost odbrane Stakorine,  i glavom postiže pogodak za vođstvo od 0:1. Ovo nije pokolebalo domaću ekipu, koja nastavlja sa napadima te nakon niza dobrih prilika u 38. minutu  stiže do izjednačenja, kada sjajan centaršut Dačevića sa strane, sa nekih 25 metara, u pogodak pretvara kapiten Kajević koji se najbolje snalazi na drugoj stativi i lopta završava malo ispod prečke. Tim iz Čajniča u drugi dio susreta ulazi odlučan da preokrene rezultat u svoju korist, što im i poalzi za rukom nakom petnaestak minuta igre. Nakon nekoliko dobrih dodavanja i učestalih napada, loptu uzima Milović koji nakon solo akcije uspijeva da lobuje domaćeg golmana i prekrasnim pogotkom rješava pitanje pobjednika u 60. minutu.

„U ovaj meč smo ušli odlučni da bodove ostavimo u Čajniču. Iako je protivnička ekipa iskoristila našu nespretnost i rano povela, mi nismo dozvolili da nas to demorališe i uspjeli smo da preokrenemo rezultat u svoju korist i upišemo svoju treću pobjedu u sezoni. Zahvaljujem svojim saigračima na zalaganju i odličnoj igri koju su pružili i nadam se da ćemo i u narednom kolu ovako nastaviti“, kazao je Darko Jovanović, prvotimac Stakorine.

Stakorina (Čajniče) – Rudar 1925 (Ugljevik) 2:1 (1:1)