Blato zaustavilo golove

Zoran Ćurguz

Fudbaleri Sloge osvojili su bod na gostovanju u Istočnom Sarajevu protiv Slavije (0:0). Bila je to tvrda i borbena utakmica sa malo prilika za postizanje gola po teškom i blatnjavom terenu.

-Bilo je očekivano da je nemoguće igrati na teškom terenu jer stvarno nisu postojali optimalni uslovi za pas igru. Nismo mogli da povežemo ni dva-tri dodavanja kako bi mogli da prebacimo loptu iza leđa odbrane rivala i tako postignemo gol. On je samo slučajno mogao da bude postignut. Ekipa Slavije bila je dosta čvrsta i kompaktna, agresivna. Ni mi nismo bili u podređenom položaju, u poluprilikama je bilo 3:3, a sama činjenica da nije bilo stoodstotne šanse sve kazuje. Ostaje zaista žal samo što uslovi za igru nisu bili bolji verujem da bi igra oba tima mogla da oduševi prisutne gledaoce – istakao je Zoran Ćurguz, šef stručnog štaba dobojskog prvoligaša.

Ono što je zanimljivo da Dobojije na sva četiri gostovanja ove jeseni nisu primali golove, njihovi golmani su nesavladivi 360 minuta Bila je ovo sedma utakmica u nizu u prvenstvu u kojem igrači Sloge nisu vadili loptu iz svoje mreže, koja je začarana za protivnike 630 minuta. Poslednji koji je matirao Dobojlije bio je Dejan Rašević još u drugom kolu, 21. avgusta kada je Sutjeska kao gost pobedila Slogu golom u drugom minutu sudijske nadokande.

-Igramo odbranu sa svih 11 igrača, kompaktni smo i težimo da budemo iza lopte kada protivnik napada. Igrači su navikli na zahteve koje tražimo od njih, adaptirali su se na rivale, znaju od koga mogu da očekuje šta kada su rivali u pitanju, postavljaju se na terenu i to daje rezultate. Moram da kažem i to da smo posle utakmice sa Sutjeskom kući, u kojoj smo primili jedine golove u prvenstvu i izgubili, uradili video analizu. Skrenuli smo igračima pažnju                                               na greške koje su korigovali. Odradili smo nekoliko treninga, ekipa je “kliknula” i prezadovoljan sam. Na četiri utakmice na gostovanjima nismo primili gol, a domaćine smo sveli na po jednu šansu za 90 minuta. To je retkost u fudbalu. Ono na čemu moramo da radimo je napadački deo, pogotovo u utakmicama na strani. Moramo da budemo drčniji, otresitiji, angažovaniji, da stvorimo više prilika iz kojih ćemo postići nekoliko golova – završio je Zoran Ćurguz, trener Sloge.

Niz Dobojlija

Slogin niz od sedam uzastopnih utakmica na kojima nije primila gol izgleda ovako:

28. avgust: Ljubić – Sloga     0:1

4. septembar: Sloga – Podrinje (J)  4:0

12. septembar: Željezničar – Sloga         0:1

18. septembar: Sloga – Borac (KD) 4:0

25. septembar: Modriča Alfa – Sloga    0:1

2. oktobar: Sloga – Budućnost        4:0

9. oktobar: Slavija – Sloga   0:0

Drina 7 : 2 Budućnost