Igokea bila blizu velikog preokreta ali nije uspjela

Košarkaši Igokee poraženi su u drugom kolu FIBA Liga šampiona. Igokea je u Laktašima poražena od Galatasaraja sa 89-85.

Galata je bolje otvorila meč te je povela sa 14-2. Voler je uveo Igokeu u dobar ritam ali je gostujuća ekipa dobila prvi period sa 27-17. Nastavili su gosti sa sjajnom igrom u nastavku te su u jednom momentu došli do 16 poena prednosti. Ipak, Igokea se nije predala pa je trojkom Starksa smanjila na 52-44.

U trećem periodu Igokea je zaigrala sa mnogo više energije nego u prvom poluvremenu što se osjetilo na rezultatu. Trojkama Robinsona u završnici trećeg perioda, Igokea je prišla na poen zaostatka. Igokea je bolje otvorila poslednji period te je povela 77-73. Imala je Igokea šanse i da se još više odvoji ali ih nije iskoristila. Galata je to kaznila te je preokretom došla do pobjede.

Pursel je predvodio goste sa 31 poenom dok je Voler predvodio Igokeu sa 22 poena.

Galata je sada na 2-0 dok je Igokea na 1-1.