Preko Cibone na poziciju lidera

U 4. kolu AdmiralBet ABA lige, crno-beli su na gostujućem terenu savladali Cibonu sa 61:79 (11:22, 26:19, 13:16, 11:22)

Crno-beli su nastavili pobednički niz na startu AdmiralBet ABA lige, pošto su zabeležili i treću pobedu na gostovanjima u Hrvatskoj ove sezone iz isto toliko odigranih utakmica. Ovoga puta je Partizan NIS savladao Cibonu u regionalnom klasiku 61:79, pa tako sa maksimalnim učinkom posle četiri meča zauzima lidersku poziciju na tabeli. Ekipa Željka Obradovića je napravila veliku seriju 18:0 već u prvoj četvrtini, pa je tako imala dvocifrenu prednost posle uvodnog perioda - 11:22. Domaćin je u finišu prvog poluvremena uspeo sa deset vezanih poena da spusti razliku na minus četiri, pa je Parni valjak na petnaestominutnu pauzu otišao sa prednošću 37:41.

Treća četvrtina donela je ujednačenu borbu, gde se Partizan NIS ipak bolje snašao, te je napravio dobru uvertiru za poslednju četvrtinu u kojoj je i definitivno slomio otpor rivala. U poslednjoj deonici crno-beli su primili svega 11 poena i tako bez većih problema priveli susret kraju protiv Cibone i tako upisali peti uzastopni trijumf na gostovanjima protiv zagrebačkog tima u regionalnoj ligi.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih Željko Obradović je rekao:

"Kao što znate imali smo dva tima koja su do ovog trenutka bila neporažena. Imali smo jedno veoma lepo iskustvo da igramo sa Cibonom na turniru u Opatiji. Probali smo da analiziramo tu utakmicu, ali i sve ostale koje je Cibona do ovog trenutka igrala. Znali smo da je to tim koji od prvog do poslednjeg minuta igra na najvišem mogućem nivou i da igra agresivnu košarku. Tako su igrali i danas bez obzira na to što smo mi u pojedinim trenucima imali vođstvo od 12 do 14 razlike. Nisu se predavali, uspevali su da se vraćaju u meč i ja im zaista čestitam na tome i na svemu što su do sada uradili u dosadašnjem toku prvenstva. Mlada ekipa sa trenerom koji radi odličan posao. Što se nas tiče imamo trenutke kada igramo zaista veoma dobro i veoma pametno, ali tako imamo i trenutke kada donosimo veoma loše odluke. Svaki put kada se tako nešto desi to je naravno zasluga i protivničke ekipe i njihove agresivnosti, ali ono na čemu ćemo morati da insistiramo je upravo to. Da donosimo prave odluke, ali košarka je takva igra da nekada pogađaš, a nekada mašiš. Treba lopta da bude u rukama kod onih od kojih očekujemo da u tom trenutku budu najvažniji na terenu. Pobeda koja pre svega daje samopouzdanje zbog toga što naredne sedmice počinje Evrokup. Igramo prvu utakmicu u Nemačkoj i nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu izgledati sve bolje i da će igrači koji u ovom trenutku nemaju neku veliku minutažu shvatiti da moraju da pomognu timu, jer počinje ono što je veoma bitno, a to su dve utakmice u toku sedmice, tako da svaki igrač mora da zna da će biti veoma bitan i važan za ekipu", rekao je Obradović.

Cibona : Vujović, Radovčić 6, Vranković 8, Mustapić, Prkačin 14, Gegić 9, Vildoza 1, Majcunić, Gnjidić 9, Branković, Drežnjak 5, Rivers 9

Partizan NIS:Kuruc 3, Panter 10, Ledej 24, Zagorac 10, Avramović 6, Koprivica 2, Dangubić 8, Smailagić 2, Mur 9, Glas, Trifunović, Madar 5

(Foto: Mihal Jacić, video: ABA Liga/KK Cibona)