Famosu ni dva crvena kartona ne smetaju: Blažić i Kokot donijeli pobjedu Motoristima

Foto/ Vasilije Marković

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su danas na gostovanju Jedinstvo iz Broca sa 2:1, uprkos dva crvena kartona.

Na sve probleme oko sastavljanja ekipe za ovu utakmicu, Famosa je već u 30. minuti zadesila nova nevolja. Bojan Pejić zbog neopreznog starta pokazuje Marku Škrbi direktan crveni karton, te Famos ostaje sa desetoricom. Tom prilikom, iako se radilo apsolutno o nenamjernom startu Miloš Novaković dobija povredu koljena zbog koje je odmah prevežen u hitnu pomoć.

Samo pet minuta kasnije već je stigla kazna Motoriste. Jedinstvo dolazi do vodstva, a gol postiže Pavle Maletić.

Uspjeli su Motoristi u 68. minuti da stignu do izjednačenja. Najbolji strijelac Famosa ove sezone, Danel Blažić, nastavio je golgeterski niz i izjednačio na 1:1.

Kada je djelovalo da i pored igrača manje sve prelazi na stranu Famosa, stiže i novi crveni karton. Ovaj put, Eldar Bašović dobija drugi žuti, prvi zbog prigovora, drugi zbog starta, te Famos ostaje sa dva igrača manje. Ni to nije smetalo Motoristima jer Zoran Kokot u 90. minuti po ko zna koji put u svojoj karijeri postaje čovjek odluke i donosi ogromna tri boda Famosu.

JEDINSTVO - FAMOS 1:2 (1:0)