Na sedam odigranih subotnjih utakmica 10. kola m:tel Prve ige FBiH, tri domaće pobjede su ostvarile tri ekipe. Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva konjički Igman na čelu sa šefom struke Adnanom Elezovićem nastavlja sa veoma dobrim igrama i pobjedama, ovaj put je savladan Tomoslav, 2:1, golovima Kašića i sjajnim golom Bibića, Budućnost je bila bolja od Gradine 3:2 (Mahmutović, Behram, Mujarić) i Orašje je golom Janjića savladalo bihaćko Jedinstvo.
Tri gostujuće pobjede u ovom kolu su zabilježili na opšte ekipa Mladosti što je druga ovosezonska pobjeda bivšeg premijerligaša u Gračanici 3:1 (Jusić 2 , Čago) i hadžički Radnik u Kaknju 2:0 (Jusupović , Rizvo) i tešanjski TOŠK u Maglaju 3:1 (Sejmenović , Mahmutović , K. Delić . Bez pobjednika su u Gornjem Rahiću odigrali gradačačka Zvijezda i Travnik 1:1, strijelci Fačić i Vujica.
Posljednji susret ovog kola u nedjelju su odigrali domaći GOŠK i ekipa Goražda, domaći su prvi stekli prednost preko Boškovića 1:0, Goraždani su poravnali preko Šube. 1:1, da bi Srđan Vulić u 77. minuti donio šestu uzastopnu pobjedu Gabeljanima 2:1.
Rezultati,
Konjic : FK Igman – NK Tomislav 2:1 (Kašić 64' Bibić 75/ Šiško 81') .
Gračanica : NK Bratstvo - FK Mladost DK 1:3 (Jaganjac /Jusić 2 , Čago ).
Gabela : NK GOŠK - FK Goražde 2:1 (Bošković, Vulić 77' /Šubo ).
Maglaj : BFK Simm Bau - NK TOŠK 1:3 (Kalesić / Sejmenović, K. Delić, Mahmutović ) .
Banovići : FK Budućnost - OFK Gradina 3:2 (Mahmutović , Behram , Mujarić /Hasanbegović ,Vasiljević ).
Gornji Rahić : NK Zvijezda - NK Travnik 1:1 (Fačić / Vujica) .
Kakanj : FK Rudar - FK Radnik 0:2 (Jusupović , Rizvo) .
Orašje : NK Orašje - NK Jedinstvo 1:0 (Janjić ) .
Lista strijelaca:
8 golova,
Selmir Mahmutović (NK TOŠK),
5 – Anel Dedić (FK Mladost), Šefkija Resić (BFK Simm Bau), Dženan Haračić (NK GOŠK), Janjić tefan (NK Orašje),
4 – Blaž Bošković (NK GOŠK), Salko Nargilić (NK Orašje), Leo Janković (NK Tomislav), Hrustan Kadrić (NK Jedinstvo), Neven Vujica (NK Travnik), Eldin Fačić (NK Zvijezda),
3- Senad Kašić, (FK Igman), Irman Sejmenović, Kenan Delić (NK TOŠK), Ammar Đuderija (FK Goražde), Elvedin Aletić, Branislav Šer, Edis Smajić, (NK Bratstvo), Josip Šantić , Semir Dedić, Samir Burić, Eldin Mehmedović, Zvonimir Mikić (OFK Gradina), Samir Dedić (NK Orašje), Dževad Sijamija (NK Travnik), Eldin Trumić (FK Budućnost),
2 – Nermin Alagić, Elvis Bibić, Sedin Ljuca (FK Igman), Zvonimir Mikić, Eldin Mehedović (OFK Gradina), Ismet Pendek, Branislav Šer, Edis Smajić, Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Nihad Šero (NK Jedinstvo), Safet Čago, Vladimir Grahovac (FK Mladost), Adnan Mendeš(NK Orašje), Anel Husić, Armin Vrabac, Eldin Trumić (FK Budućnost), Kenan Delić, Imran Sejmenović (TOŠK), Nijaz Fazlić (NK Travnik), Marko Živković (NK Zvijezda), Dženan Haračić (NK GOŠK),
Autogol,
1 – Harun Jelovac, Dženan Kišić (FK Mladost), Haris Kulovac (NK Bratstvo).
FK Igman – NK Tomislav 2:1 (0:0)
Konjic,Gradski stadion, gledalaca :200, sudija : Edin Osmanović (Kalesija) – 7,. Strijelci : 1: 0 – Kašić (64) iz 11m, 2:0 – Bibić (70), 2:2 – Šiško (81), žuti kartoni : Hebibović (Igman), Bandić (Tomislav). Igrač utakmice : Adnan Hrelja (Igman) – 8
Igman : Čeman , Hebibović (od 76. Mandžuka ), Čubara , Alagić Bešagić, Hreljić , Alić (od 46. Bibić ), Drljević, Kašić (od 79. Graho -), Zukić ( od 90+3' Ljuca -), Hrelja . Trener : Adnan Elezović.
Jedinstvo : Baković , Čerdić , Kovačević , Čurćić , Zrinušić (od 74. S. Križanac ), Stanić (od 74. Band ić ), St. Križanac , Šiško (od 85. Marinčić -), Grgić (od 74. Stipić ), Hadrović ( od 85. M. Križanac-), Janković
Zvijezda | 4 : 1 | Radnik |
Tomislav | 3 : 5 | TOŠK |
Jedinstvo | 1 : 0 | Gradina |
Orašje | 4 : 0 | Mladost |
Igman | 2 : 0 | Goražde |
Rudar | 4 : 1 | Travnik |
Simm Bau | 0 : 1 | GOŠK |
Budućnost | 3 : 1 | Bratstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Igman | 30 | 20 | 8 | 2 | 68 | |
2 | GOŠK | 30 | 19 | 9 | 2 | 66 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
4 | TOŠK | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
5 | Rudar | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 3 | 13 | 45 | |
7 | Bratstvo | 30 | 13 | 5 | 12 | 44 | |
8 | Orašje | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
9 | Goražde | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | |
10 | Zvijezda | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
11 | Simm Bau | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | |
12 | Radnik | 30 | 6 | 13 | 11 | 31 | |
13 | Jedinstvo | 30 | 8 | 5 | 17 | 29 | |
14 | Travnik | 30 | 6 | 10 | 14 | 28 | |
15 | Mladost | 30 | 8 | 3 | 19 | 27 | |
16 | Tomislav | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 |