XS
SM
MD
LG

Lider u Bijeljini, "Inovatorke" na Sokocu, "Sokolice" u Trebinju

Tokom vikenda utakmicama 5. kola y konkurenciji seniorki nastavlja se prvenstvo Republike Srpske, a očekuju se zanimljivi susreti.

Kolo će obilježiti derbi mečevi u Bijeljini i na Sokocu.

U Bijeljini se sastaju četvrtoplasairani Libero i lider Borac. Novajlije u ligi "crveno-plave", najprijatnije su iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Banjalučanke su jedine u četiri kola ostvarile maksimalni učinak i zasluženo se nalaze na čelu prvoligaškog karavana te se očekuje velika i neizvjesna borba za svaki poen, a nijanse i sportska sreća odlučiće o pobjedniku.

Na Sokocu u derbiju snagu će odmjeriti terćeplasirani Glasinac i druga ekipa sa prvenstvene tabele banjalučke "Inovatorke", očekuje se lijepa i uzbudljiva odbojkaška predstava, ko unese više želje i energije za pobjedom biće bliži slavlju.

Zanimljiv susret očekuje se i u Trebinju, "Roze" sala Bregovi u nadmetanju Leotara i "Slavijašica". U prošlom kolu "Leo" je slavio u Foči, a "Sokolice" su upisale prve bodove protiv favorizovanog Libera. Jedna i druga ekipa u dobrom raspoloženju ulazi u meč, najavljuju veliku borbu, vjeruju u svoje snage da do slavlja mogu stići te su sve opcije u igri.

U Bileći, odbojkašice Hercegovca nišane drugu pobjedu protiv Maglića koji je na začelju ali niko ne može oduzeti nadu Fočankama da mogu prekinuti seriju poraza.

Pred Nevesinjkama je još jedno teško gostovanje, putuju u Zvornik na meč sa Drinom, u Ljubinju domaći sastav dočekuje devete odbojkašice Radnika koje su bez bodova te traže priliku da iznenade i sportski je nadati se najboljem.

Mečevi u Ljubinju, Bijeljini, Bileći i na Sokocu na rasporedu su u subotu, susreti u Gradu Sunca i Zvorniku na programu su u nedelju.

V KOLO PRVA LIGA ŽENE: SLUŽBENA LICA

SUBOTA 23. OKTOBAR
OK „LjUBINjE BANKOM“ - ŽOK „RADNIK“ 15,00
I sudija: Kapor Vera / Foča
II sudija: Kulidžan Nebojša / Bileća
Delegat: Kebara Dejan Foča

OK „GLASINAC“ - OK „INOVA“ 14,00
I sudija: Filipovac Dragan / Višegrad
II sudija: Gutalj Draagan / Pale
Delegat: Antunović Slobodan / Gacko

OK „LIBERO“ - ŽOK „BORAC“ 15,00
I sudija: Zeljić Lazar / Brčko
II sudija: Malešević Zoran / Kotor Varoš
Delegat: Baralić Srđan / Pale

OK „HERCEGOVAC“ - OK „MAGLIĆ“ 14,00
I sudija: Stanišić Jovana / Istočno Sarajevo
II sudija: Dragišić Darija / Istočno Sarajevo
Dlegat: Pavić Desko / Ljubinje

NEDELjA 24. OKTOBAROK „DRINA“ - OK „VELEŽ“ 16,00
I sudija: Furtula Srđan / Pale
II sudija: Duvnjak Gorica / Pale
Delegat: Vasoljević Ana / Pale

ŽOK „LEOTAR“ - OK „SLAVIJA“ 14,00
I sudija: Vuković Zubac Jelena / Bileća
II sudija: Pavlović Nebojša / Foča
Delegat: Kozić Nikola / Ljubinje


Velež 1 : 3 Borac
Inova 3 : 0 Slavija
Radnik 3 : 0 Maglić
Drina 3 : 0 Hercegovac
Ljubinje Bankom 1 : 3 ŽOK Leotar
Glasinac 2 : 3 Libero
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Borac 10 10 0 30
2 Inova 10 9 1 28
3 Glasinac 10 7 3 22
4 Drina 10 6 4 17
5 Velež 10 5 5 17
6 ŽOK Leotar 10 5 5 15
7 Libero 10 5 5 14
8 Radnik 10 4 6 13
9 Ljubinje Bankom 10 4 6 10
10 Slavija 10 2 8 6
11 Maglić 10 2 8 5
12 Hercegovac 10 1 9 3