Dva crvena kartona i remi u Кneževu

Favorizovana Sloboda iz Mrkonjić Grada ostala je bez dva planbirana boda u Kneževu protiv Progresa i otežala sebi put do titule jesenjeg prvaka na drugoligaškom zapadu Republike Srpske.
Mrkonjićani su poveli u 44. minutu golom Ognjena Soldata i tim rezultatom je završeno prvih 45 minuta. U nastavku je viđena mnogo nervozna utakmica, sa dva crvena kartona. Prvo je isključen domaći fudbaler Obrad Stojanović zbog dva žuta, a Progres je sa igračem manje uspio da stigne do izjednačujućeg pogotka u 77. minutu kada je mrežu Slobode pogodio Saša Glamočić. U 84. minutu broj igrača na terenu je izjednačen jer je drugi žuti, isključujući karton dobio gostujući fudbaler Vasilija Pucar.
Ovaj rezultat najviše odgovara fudbalerima Laktaša koji sutra gostuju u Hambarinama kod OFK Bgrda i ukoliko pobijede preuzeće lidersku poziciju na tabeli sa dva boda više od Slobode.

Progres – Sloboda (MG)    1:1 (0:1)

Igralište: FK Progres u Kneževu. Gledalaca: 100. Sudija: milan Simić (Krupa na Vrbasu). Strijelci: 0:1 Soldat (44), 1:1 Glamočić (77). Žuti kartoni: Stojanović, Svjetlanović, Đukarić, Bekić (Progres), Maksimović, Radoja, Mrzić (Sloboda). Crveni kartoni: Obrad Stojanović (Progres) u 70. i Vasilija Pucar (Sloboda) u 84. minutu.
PROGRES: Bekić, Stojanović, Svjetlanović, Kulišić, Đuranović, Glamočić (od 83. Vučić), Verić, M. Budić (od 88. P. Budić), Marjanović, Aleksić, Đukarić.
SLOBODA (MG): Ratković, Pucar, Lazendić, Domuzin, Radoja, Soldat, Vučković, Janković, Mrzić, Mirković, Maksimović.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo