Progres zaustavio Slobodu

Prigres - Sloboda MG 1:1

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Progresa i Slobode iz Mrkonjić Grada u 11.kolu Druge lige - grupa „Zapad“ su remizirali 1:1.Bodom sigurno više mogu biti zadovoljni domaći fudbaler, a gosti iz Mrkonjić Grada imaju da žale za dva boda. Nisu iskoristili svoje prilike za gol, u prvom poluvremenu, pored postignutog pogotka, imali su stativu i prečku.

Bio je to meč sa mnogo naboja, oštre i u nekim trenucima grube igre, u kojoj su prednjačili domaći fudbaler!

“Zeleni“ sudija Milan Simić iz Krupe na Vrbasu stekao se utisak da se loše snalazio na „vrućem“ terenu u Kneževu.

Sloboda je došla u vodstvo u 44. minutu golom Ognjena Soldata, pa su gosti na odmor otišli sa golom prednosti i velikim kapitalom. U drugom poluvremenu domaći fudbaleri energičnije kreću prema golu Slobode i u 77. minutu poravnavaju rezultate 1:1.Stijeleac je Saša Glamočić.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a prilika je bilo pred jednim i drugim golom.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, u suštini nema šta zamjeriti svojim fudbalerima osim neriješenog rezultata.

-Najradije ne bih komentarisao utakmicu, da se ne shvatim pogrešno. Bilo je mnogo toga što je ružnog. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro. Postigli gol preko Ognjena Soldata, pogodili prečku i stativu i promašili još dvije stopostotne prilike  za gol. U drugom poluvremenu nerazumljiv  pad u igri. I kazna, izjednačenje. O svemu drugo ne želim da pričam - kaže Mirković.

U narednom kolu fudbaleri Slobode dočekuju ekipu Sloge iz Srpca, a ekipa Progresa gostuje Dubravama.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar