Domaća pobjeda Sarajeva, gostjuća Hercegovine, dva remija Brotnja i Doboja, te Bosne Kompred i Policajca

Brotnjo - Doboj

Širokobriješka Hercegovina  zabilježila je  vrijednu pobjedu u Tuzli protiv Kaskade 5:2, čitlučko Brotnjo je u veoma kvalitetnoj i neizvjesnoj utakmici u susretu da debitantom u ligi ekipom Doboja odigralo 5:5, domaći su su prvi stekli domaći  preko Pantića u trećoj minuti, do kraja prvog poluvremena Doboljije su postigle četiri gola i prvi dio riješili u svoju korist, 1:4.

U drugom poluvremenu Mušan i Prusina smanjuju na 3:4, Džombić minutu prije kraja poveča prednost gostiju na 3:5. U posljednjoj minuti Mušan i Šunjić donose bod ekipi Brotnja za 5:5.

Na dvije preostale utakmice, GFC Sarajevo je savladalo gornjovakufsku Slogu na svom parketu 5:4, dok su u Tuzli Bosna Kompred i Policajaca odigrali 3:3.

Rezultati,

Gračanica : MNK Kaskada – MNK Hercegovina 2:5 (Huskanović, Okić / Mikulić 3, Ivanković , Barbarić ),

Čitluk : MNK Brotnjo -  FC Doboj 5:5 (Pantić 2, Mušan, Prusina, Šunjić /Džombić 3, Avgustinović, Šunjić),

Sarajevo :  GFC Sarajevo – MNK Sloga 5:4 (Hodžić 2, Jokić, Omerhodžić, Handžić/Milanović 2, Zukan Petak),

Tuzla : MNK Bosna Kompred – KMF Policajac 3:3 (Z. Ramić, Hadžialjević, M. Ramić /M. Ramić AG, Trifković, Vučić),

Tuzla : FC Salines – FC Mostar SG (odloženo) .

MNK Brotnjo – FC Doboj 5:5 (1:2)

Čitluk, Gradska dvorana, gledalaca : 100, sudije : Jasenko Pjevljak (Sarajevo) i Zoran Soknić (I. Sarajevo).

Strijelci : 1:0 – Pantić (3), 1:1 – Avgustinović (16), 1:2 – Džombić (17), 1:3 – Džombić (28), 1:4 – Lukić (30), 2:4 – Mušan (33), 3:4 – Prusina (38), 3:5 – Džombić (39), 4:5 – Šunjić (40), 5:5 – Mušan (40). Žuti kartoni : Vrcan (trener Brotnja), crveni karton : Ivan Marković (MNK Brotnjo).

MNK Brotnjo : Bevanda, Pantić, Mušan, Čećura, Miličević, Miloš, Marković, Prusina, T. Vučić, K. Vučić, Šimić, Dujmović, Šunjić. Trener : Mirko Vrcan.

FC Doboj : Bogdanović, Lukić, Omerčić, Martić, Džombić, Bjelić, Bundavica, Jugović, Marić, Ivanagić, Mirković, Avgustinović. Trener : Radoslav Ristić.

Sarajevo 2 : 3 Hercegovina
Mostar SG 10 : 4 Sloga
Policajac 1 : 2 Kaskada
Doboj 4 : 0 Salines
Brotnjo 7 : 2 Bosna Kompred