Zmajice se plasirale u drugi krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Juniorke savladale Crnu Goru

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u drugi krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine pošto su u Mostaru na stadionu Zrinjskog pobjedile minimalnim rezultatom 0:1 selekciju Crnu Goru.

Zmajice su nakon trijumfa protiv Jermenije i Estonije odigrale još jednu veoma dobru utakmicu i završile u grupi 6 sa maksimalnim učinkom od tri pobjede uz 18 postignutih golova i tri puta su završavale susret bez primljenog gola.

Osim ovog uspjeha i rezultata, izabranice Dragana Jevtića nastavile su i seriju bez poraza, a ona se popela sada na brojku od 11 uzastopnih mečeva.

Utakmica je počela veoma oprezno za jednu i drugu reprezentaciju bez puno prilika. Prvu je imala Bosna i Hercegovina u 11. minutu preko Smajić, ali je lopta otišla preko gola. U 16. minutu Bosna i Hercegovina je povela preko Maje Jelčić, koja je sa nešto više od 20 metara uputila odlična udarac i pogodila za 0:1. Potom je Crna Gora malo se otvorila i krenula nešto ozbiljnije prema naprijed. U 25. minutu pokušala je Bicic, ali je njen šut otišao daleko pored lijeve stative golmanice Radoš. U 30. minutu za Bosnu i Hercegovinu sjajnu priliku imala je Šabanović, ali je i njen udarac otišao preko gola. Manje, više to je sve što smo uspjeli da vidimo u prvom poluvremenu od dvije selekcije koje su se borile za prvu poziciju na tabeli.

Bosna i Hercegovina

U nastavku igre igralo se otvoreno sa jedne i sa druge strane sa nekoliko dobrih prilika, ali su mreže mirovale. Najbolja šansa za Bosnu i Hercegovinu bila je preko Ane-Marije Milinković, ali je njen udarac otišao pored stative. Crna Gora je zaprijetila preko Toković u 66. minutu. no njen šut odbranila je Radoš. U 73. minutu ponovo se na udarac namjestila Milinković sa nekih 25 metara udaljenosti, ali je malo nedostajalo, lopta je otišla preko gola. U 80. minutu Bosna je udvostručila prednost preko Haračić, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našla bh. reprezentativka. U 90. minutu Tošković je zaprijetila iz slobodnog udarca, ali je Radoš to sjajno odbranila i izbacila u korner.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 0:1 (0:1).
Stadion: Bijeli brijeg.