Sloga sa igračem manje ostala lider, Podrinje bolje od Slavije

FK Sloga

Četiri utakmice 12. kola Prve lige Republike Srpske igrane su danas od 14 časova.

Novu pobjedu ostvarila je dobojska Sloga koja tako ostaje na čelu tabele. Dobojlije su savladale Tekstilac sa 2:0 i to sa igračem manje. Džaferović je u 53. minuti dobio crveni karton, a onda Starčević u 67. minuti pogađa za 1:0, da bi Knežević ovjerio pobjedu Sloge.

Podrinje je slavilo jako bitnu pobjedu protiv Slavije 1:0. Ekipa iz Istočnog Sarajeva jako blijedo igra na gostovanjima, a sada su posustali u 84. minuti kada je nakon kornera Ace Đokića, Jevđenović pogodio za 1:0.

Drina je u komšijskom derbiju savladala Zvijezdu 09 2:0 golovima Gavrovića i Rakića, dok pobjednika nije bilo u duelu Borca iz Kozarske Dubice i Alfa Modriče.

Jučer je, podsjećamo, Željezničar deklasirao Budućnost sa 7:1, danas od 16 časova igraju Sutjeska i Krupa, dok se sutra sastaju Omarska i Sloboda.

Rezultati, 12. kolo: Borac (KD) - Alfa Modriča 0:0, Sloga (D) - Tekstilac 2:0 (Starčević 67, Knežević 84), Podrinje - Slavija 1:0 ( Jevđenović 84 ), Drina (Z) - Zvijezda 09 2:0 ( Gavrović 27, Rakić 47).

Drina 7 : 2 Budućnost
Modriča Alfa 2 : 1 Slavija
Borac 2 : 1 Kozara
Željezničar ST 0 : 1 Krupa
Podrinje 4 : 1 Tekstilac
Ljubić 1 : 0 Sloboda
Sutjeska 4 : 3 Zvijezda 09
Sloga 5 : 0 Omarska