Zrinjski lako protiv Borca

U okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je derbi kola Pod Bijelim brijegom između HŠK Zrinjski i FK Borac Banja Luka. Plemići su pokazali još jedanput da su najozbiljniji favorit za titulu prvaka  savladavši aktuelnog prvaka sa visokih 4:1.

Prva velika šansa bila je od strane gostiju u trećoj minuti utakmice, kada je Vušurović šutirao iz voleja, ali je Čondrić izbacio loptu u korner. Nakon kornera Jovanović je imao veliku priliku, ali je Čondrić ponovo sjajno reagovao.

Igrala se 13. minuta utakmice kada je Zrinjski iz prve prave prilike stigao do pogotka, svoj udarac oprobao je Matija Malekinušić koji je uz malo sreće sa nekih 20-ak metara pogodio mrežu Nikole Ćetkovića.

Desetak minuta kasnije uslijedio je i drugi pogodak za Zrinjski, a ovoga puta strijelac  je Nemanja Bilbija koji je pogodio sa bijele tačke, nakon što je jedanaesterac izborio Kerim Memija kojeg je faulirao Goran Zakarić.

Nakon pola sata igre rezultat na semaforu je ponovo promijenio brojeve, pa je sada rezultat glasio 3:0. Ponovo je mrežu Banjalučana zatresao Bilbija, a ovoga puta iz voleja sa pet metara nakon što je Savić spustio loptu, a istu propustio Juranović.

Samo šest minuta nakon trećeg, uslijedio je i četvrti pogodak za ekipu Zrinjskog. Ovoga puta mrežu Banjalučana je pogodio mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, Igor Savić sa ivice kaznenog prostora. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 4:0.

U nastavku velika kiša je spriječila veći broj pogodaka kao u prvom poluvremenu, ali je ipak bilo nekoliko dobrih šansi. Borac je pokušao da se vrati u suret u 57. minuti susreta sa šansom preko Lukića i Vušurovića, ali oba udarca nisu pronašla put do mreže.

Susret je u nastavku uglavnom vodio Borac koji je pokušavao da dođe do počasnog pogotka, ali je i u 73. minuti utakmice Moraitisov šut odbranio Čondrić. Ipak, na kraju je i Čondrić kapitulirao u finišu susreta. Počasni pogodak za Banjalučane postigao je Milan Vušurović nakon što je izašao u 83. minuti utakmice jedan na jedan sa golmanom domaće ekipe i matirao ga za konačnih 4:1.