U Gabeli bez pobjednika, poraz Igmana u Srebreniku

Gradina - Igman

Odigrane u subotu je odigrano pet utakmica 13. kola m:tel Prve lige FBiH, trebalo se odigrati šest utakmica, ali u Travniku između istoimenog sastava i banovićke Budućnosti nije odigran zbog vremenskih uslova, po ocjeni službenih lica.

Na pet odigranih utakmica, četiri pobjede su ostvarile domaći sastavi, u Srebreniku Gradina je savladala konjički Igman 2:0, Goražde i Tomislav su zabilježili minimalne pobjede od 1:0 protiv Simm Bau, odnosno Zvijezde, Radnik je savladao bihaćko Jedinstvo 2:1, dok su Mladost i Rudar odigrali miroljubivo 1:1.

U nedjelju su odigrane tri preostale utakmice, u derbiju kola u Gabeli između GOŠK –a i gračaničkog Bratstva, to je bila utakmica preokreta, domaći su u imali penal, ali je golman gostiju Mustavčević odbraniti šut Haračića , Šer je doveo u prednost gostujuću ekipu 0:1. U drugom poluvremenu Haračić je poravnao rezultat (49),  da bi Šantić u 65. minuti iz slobodnog udarca doveo Bratstvu u prednost 1:2, ali je Elvedin Aletić nakon greške domaćih pogodio za konačnih 2:2.

U Travniku u susretu istoimenog sastava i Budućnosti u prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u drugom sjajni Mujarić sa dva gola donio veliku pobjedu Banovićanima 0:2. TOŠK je na svom travnjaku rezultatom 3:1 porazio Orašje.

Rezultati,

Tešanj :  NK TOŠK - NK Orašje 3:1 (Šehić 11' , Tomić 34', Sejmenović 31'  /Nagilić 90+3)  .

Goražde : FK Goražde - BFK Simm Bau 1:0 (Handžić 74' ) .

Gabela : NK GOŠK - NK Bratstvo 2:2 (Haračić 49' Šantić 65'/Šer 43' Aletić 80').

Doboj, Kakanj : FK Mladost - FK Rudar 1:1  (Dedić 81'/Kulović 73' ) .

Travnik : NK Travnik - FK Budućnost 0:2 (Mujarić 68' 90+2' ).

Tomislavgrad : NK Tomislav - NK Zvijezda 1:0 (Kovačević 73' ) .

Srebrenik : OFK Gradina - FK Igman   2:0 (Mustafić 75'Andrić 80') .

Hadžići : FK Radnik - NK Jedinstvo 2:1 (Šehić 34' iz 11m. Konjhodžić 45'/ Kadrić 67').