Batinić ukrasio Drinin finiš

Višegrađani su nastavili sa uspešnim rezultatima u jesenjem šampionatu na drugoligaškom Istoku Republike Srpske i sve su bliže  vrhu tabele. Zabeležili su igrači Drine He novu pobedu. Slavili su  protiv izuzetno čvrste ekipe gatačke Mladosti.

Domaći igrači su imali terensku inicijativu većim delom meča, stvorili velik broj prilika, dugo su gosti odolevali u ovom susret i poklekli su u poslednjih deset minuta susreta, pa je finiš utakmice doneo potpunu radost Višegrađanima.

Da u Višegradu raste pravi fudbalski biser potvrdio je mladi šesnaestogodišnji Nikola Batinić , iako je ušao u igru tek na početku drugog poluvremena dao je veliki doprinos pobedi svog tima.

Batinić je u 81. minutu napravio prodor po desnoj strani u kaznenom prostoru pronašao Bojata koji trese mrežu Gačana za vođstvo Drine HE .

Tri minuta kasnije usledila je nova , dobra akcija Višegrađana a rezultat je udvostručio kapiten Bojan Marković za konačnih 2:0.

DRINA HE - MLADOST (G)  2:0 (0:0)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina) 7.Strelci: Bojat 81.i Marković 84. (Drina HE) Žuti kartoni: Bojat, Krsmanović (Drina HE), Mastilović (Mladost)

Drina HE - Bojanović , Ždralo , Bojat  (od 90. Baranac ) Stanojčić , Marković , Sekulić , Ninković  (od 46. Batinić ), Lozo  (od 89. Majdov), Sarić ,Krsmanović  (od 89.Gračanin), Šimšić .

Mladost (G) - Guzina  (od 90. Matković), L. Avdalović , Mrković, J. Avdalović, Elek , Goranović, Nikolić , Pušara , Mastilović , Sušić , Pejović 6.

Igrač utakmice: Nikola Batinić (Drina HE)

Jedinstvo (Br) 3 : 4 Velež
Milići 3 : 2 Vlasenica
Sloga 4 : 1 Famos
Mladost (R) 3 : 3 Guber
Stakorina 2 : 1 Romanija
Rudar 1925 2 : 1 Ilićka 01
Drina HE 2 : 0 Mladost (G)