Sve gotovo u prvih 45 minuta

Sva četiri gola u Dobrljinu, na stadionu Slavena gdje je Sloboda bila domaćin Ljubiću iz Prnjavora, postignuta su u prvih 45 minuta Novograđani su stekli prednost od 31 pogotcima Edina Kesića i dvostrukog strijelca Milana Lalića, dok je nadu dao Anđelo Guzijan.
U nastavku susreta viđena je sasvim drugačija slika na terenu, a u 66. minutu Prnjavorčani su imali priliku da dodatno smanje rezultat, ali je jedanaesterac Borisa Jagodića odbranio golman Elvir Trako.

Sloboda (NG) – Ljubić    3:1 (3:1)

Stadion: FK Slaven u Dobrljinu. Gledalaca: 180. Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina). Strijelci: 1:0 Kesić (2), 2:0 Lalić (13), 2:1 Guzijan (23), 3:1 Lalić (38). Žuti kartoni: Mehić, Kesić (Sloboda), Grahovac, Jagodić, Jugović, A. Žižak (Ljubić).
SLOBODA (NG): Trako, Kovačević, Mehić, Samardžić (od 85. Bobaj), Alvarez (od 6. Alispahić, od 68. Alegre), Nuhanović (od 85. Sadžak), Zgonjanin, Bautista, Kesić, Rašević, Lalić.
LJUBIĆ: Mitrović, B. Žižak, Jagodić (od 68. Mišić), Milanović, Jugović, Grahovac, Guzijan, Miljanović, Javorac, Vrebac (od 65. A. Žižak), Stojičić (od 65. Subić).

Budućnost 0 : 0 Drina
Slavija 4 : 0 Modriča Alfa
Kozara 1 : 2 Borac
Krupa 2 : 1 Željezničar ST
Tekstilac 3 : 1 Podrinje
Sloboda 3 : 1 Ljubić