Radnik ispustio trijumf nad Borcem

Fudbaleri Radnika i Borca podijelili su po bod u utakmici 18. kola Premijer lige BiH odigravši 1:1.

Utakmica u Semberiji donijela je zanimljiv fudbal. Radnik se nije povukao, već je konstantno nastojao da ugrozi gol Nikole Ćetkovića, i uspjevao je u tome.

Prvu priliku na utakmici imaju gosti. Enver Kulašin je probao, nije bilo promjene rezultata. Uzvratio je u 32. minutu Ivan Šubert kolosalnom šansom za Radnik. Jovan Motika je probio po desnoj strani, gurnuo loptu u sredinu za kapitena Ivana Šuberta koji je nekako ostao tu na poziciji napadača, ali se vidjelo da je štoper, sporo je reagovao i dok se namjestio Ćorić je stigao uklizati i zblokirati taj šut.

Borac u prvom poluvremenu ima još jednu odličnu šansu preko Jove Lukića, ali prečka spašava Radnika.

Udrugo poluvrijeme Radnik ulazi bolje i to im se isplatilo u 56. minutu. Sjajnu akciju Blagojevića i Motike lijepo je završio Đorđe Pantelić.

Mogao je Radnik vrlo brzo da završi čitav posao. Poslije dvije kardinalne greške Nikole Ćetkovića u ispucavanju prvo Jovan Motika komplikuje i ne uspjeva da pogodi za 2:0, a onda i Todorov želi da lobuje Ćetkovića, no lopta odlazi preko gola.

Borac je u finišu potpuno stisnuo Radnika i prvo prijete preko Jove Lukića, Samed Hodžić brani, a onda u 87. minutu i stižu do izjednačenja. Pogriješio je do tada sigurni Samed Hodžić, promašio je loptu, Moraitis je spustio, potom je promašuje i  jedan fudbaler Radnika u namjeri da je ispuca, a Jovan Lukić pogađa za 1:1.

Mogao je Radnik u 90. minutu da ponovo šokira Banjalučane. Ispala je odbrana Banjalučana, Pantelić je od centra krenuo sam ka golu Ćetkovića, ali je pogodio samo stativu, pa je ostalo 1:1.

Posušje : Sloga Meridian
Igman : Sarajevo
Sloboda : Borac
Željezničar : Tuzla City
Leotar : Velež
Zrinjski : Široki Brijeg