Doboj položio oružje u Gornjem Vakufu

Futsaleri Sloge iz Gornjeg Vakufa/ Uskoplja su u 7. kolu Premijer lige savladali na svom parketu Doboj sa 5:3 i tako se zadržali u vrhu tabele.

Vladan Lukić pogotkom otvara ovaj duel i dovodi Dobojlije u vodstvo, ali nije se slavlje ni stišalo a domaći dolaze do 1:1. Strijelac je bio Sanel Kovač.

Taj rezultat je na semaforu stajao sve do 29. minute kada Sabahudin Petak pogađa za 2:1. Nije to pokolebalo goste, pa u 33. minuti Milan Martić, kapiten ekipe, vraća egal, 2:2.

Dva brza gola zamalo su prelomila meč. U 34. minuti strijelac je pElmir Turić, a onda pogađa i Emir Milanović.

Doboj se vraća u susret kada Dino Bundavica iz kaznenog udarca pogađa za 4:3 i vraća Doboj u igru, ali kada su krenuli već uveliko na sve ili ništa, u posljednjoj minuti tačku na i stavlja Harun Latić.

SLOGA - DOBOJ 5:3 (1:1)
Sportska dvorana u Gornjem Vakufu/ Uskoplju
Gledalaca: 250
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Elvir Čilić (Jablanica)
strijelci: 0:1 Lukić 8, 1:1 Kovač 9, 2:1 Petak 29, 2:2 Martić 33, 3:2 Turić 34, 4:2 Milanović 35, 4:3 Bundavica 39 (10m), 5:3 Latić 40
Žuti kartoni: Zukan, Halilović, Milanović (Sloga); Mirković, Džombić (Doboj)

SLOGA: Delić, Latić, Milanović, Zukan, Petak, Čakić, Bilkan, Hodžić, Kovač, Sušić, Sadžak, Turić, Omeragić, Halilović

DOBOJ: Alibegović, Bundavica, Martić, Džombić, Buljubašić, Bjelić, Jugović, Marić, Đerek, Ivanagić, Lukić, Mirković, Munjiža

Sarajevo 2 : 3 Hercegovina
Mostar SG 10 : 4 Sloga
Policajac 1 : 2 Kaskada
Doboj 4 : 0 Salines
Brotnjo 7 : 2 Bosna Kompred