Rubljov i Karacev poslali Srbiju u četvrtfinale Dejvis kupa

Nakon što je izgubila od Njemačke u drugom kolu Dejvis kupa, Srbija je imala i dalje šansu da ode u četvrtfinale ali je zavisila od drugih.

Bila je šansa da Srbija čak bude i prva u grupi pod uslovom da Austrija dobije Njemačku. Međutim, Nijemci su preokretom slavili sa 2-1 te su kao prvoplasirani prošli dalje.

Druga šansa jeste bila ta da Srbija bude jedna od dvije najbolje drugoplasirane ekipe. Na kraju je sve zavisilo od dubla Španaca i Rusa jer je rezultat nakon singla bio 1-1. Pobjeda Rusa, vodila je Srbiju u četvrtfinale.

Meč nije dobro počeo iz uglra Srbije jer su Granoljers i Lopez sa 6-4 dobili prvi set. Rubljov i Karacev oigrali su sjajno drugi set te su ga dobili sa 6-2. U desetom gemu trećeg seta, Rusi su napravili brejk te su sa 6-4 dobili set a samim tim i meč.

Tako su Rusi poslali Srbiju u četvrtfinale. Da stvar bude bolja, Srbija ide na Kazahstan i biće favorit u tom susretu.