Sloga u finalu Svesrpskog kupa

LOZNICA – Rukometaši Sloge plasirali su se u finale Svesrpskog kupa savladavši ekipu Borac M: tel rezultatom 32:27. Sloga će danas u 18 sati igrati veliko finale protiv šampiona Srbije Vojvodine iz Novog Sada.

Borac je odlično otvorio utakmicu poveo 5:0 i 6:1. U 19.minutu Dobojlije dolaze na minus dva 8:10. U tim trenucima Sloga je igrala sve bolje i bolje i topila svoj zaostatak. U 27.minutu Sloga nakon velike serije od 5:0 dolazi do preokreta i vođstva 15:12. To vođstvo dobojski tim nije ispuštao do samog kraja. Na odmor Sloga odlazi sa minimalnim vođstvom 15:14.

U nastavku Sloga je bila znatno bolji rival prednost je uvećavala iz minuta u minut. U toku je bio 42.minut kada Sloga ima pet golova prednosti 23:18. Odličan na golu Sloge bio je Milutin Bogdanović. U 48.minutu Sloga je imala najveću prednost na meču 28:20. Au 54.minuutu bilo je 31:23. Do kraja Banjalučani su uspjeli samo smanjiti na 27:32.

Najefikasniji u pobjedi Sloge bili su Stanko Stanković sa 8 i Vladan Đurđević sa 6 golova. Kod Borca najefikasniji su bili Aleksandar Milićević i Nikola Letić sa po 6 golova.

SVESRPSKI KUP

SLOGA – BORAC M:TEL 32:27 (15:14)

Dvorana: „Lagator“ u Loznici. Gledalaca: 250. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Delegat: Ivan Mandić (Beograd). Sedmerci: Sloga 3(2), Borac M:tel 4(4). Isključenja: Sloga 6, Borac M:tel 12 minuta.

SLOGA: Bogdanović, Bogdan Peštić 1, Stojanović 1, Đurđević 6, Blagojević, Tulendić 2, Damjanović 4, Vladimir Stanković 2(2), Trifunović, Nemanja Peštić 4, Gavrić, Savičić, Ristić 3, Knežević 1, Stanko Stanković 8, Bajović. Trener: Aleksandar Miličević.

BORAC M:TEL: Brkić, Perić 3, Dragičević 1, Petrović 1, Miljković, Nježić 1, Lukić, Miljenović, Tepić 1, Malivojević 4, Draganić 2, Lipovčić 2, Letić 6, Subotić, Milićević 6(4). Trener: mirko Mikić.