Radnik Siti jesenji prvak Republike Srpske

KMF Radnik Siti

Futsaleri Radnika iz Bijeljine jesenji su prvaci Republike Srpske. Oni su večeras u svojoj dvorani savladali Beli Anđeo sa 7:4 u utakmici 9. kola Prve lige Republike Srpske.

Bila je ovo jedna zanimljiva utakmica, ekipe se dobro znaju, a poseban štimung utakmici davali su navijači domaćih, popularni Incident, koji je u finom broju stigao u dvoranu i nije prestajao sa pjesmom 40 minuta utakmice.

Gosti bolje otvaraju susret, te već u drugoj minuti Mladen Dujković na asistenciju Milana Jevtića lijepo pogađa za 1:0.

Radnik je bio taj koji je držao loptu u svom posjedu, konstantnim pritiskom sa Danijelom Ružičićem u polju je tjerao goste na maksimalnu koncentraciju u odbrani i nije im dao prostora za predah. U 9. minuti izjednačenje. Sjajan gol postiže Dejan Živković za 1:1, a odmah nakon toga isti igrač je zaboravljen na drugoj stativi za 2:1.

Gosti su bili poprilično nervozni i nezadovoljni suđenjem, a iz te nervoze izrodila su se i tri kaznena udarca, no Danijel Ružičić jednom pogađa prečku, jednom šutira pored gola, a Miljan Odžaklić pogađa stativu. Kada se takve prilike ne iskoriste nepisano pravilo je da stiže kazna. Danijel Ćulum za Milana Jevtića koji glavom pogađa za 2:2.

Da Radnik ode sa prednošću na odmor pobrinuo se Stefan Rakić u 18. minuti utakmice kada koristi nesporazum gostujućeg golmana i igrača, Radenković natrčava na svog saigrača i pada, a lopta prolazi do Rakića kojem je bilo lako da pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Radnik dolazi do četvrtog gola. Prekrasnu akciju završava utrčavanjem na prvu stativu i golom Perica Trifković. Gosti se vraćaju nepunu minutu kasnije. Ovaj put Stefan Janjić pogađa za 4:3.

U 27. minuti utakmice penal za domaće. Nezadovoljan suđenjem, Slaven Erić, službeni predstavnik gostiju, dobija crveni karton, a Zoran Petrović, prvi čovjek kluba želi da povuče ekipu sa terena. Ipak, kapiten Aco Đokić ga je uvjerio da za tim nema potrebe i utakmica je nastavljena, a golom Miljana Odžaklića sa šest metara domaći dolaze do 5:3.

Nisu se predavali Beli Anđeli, pa novim golom Stefana Janjića u 30. minuti dolaze do 5:4, ali Dejan Živković kompletira hattrick u 34. minuti udarcem sa 10 metara i pogađa za 6:4. Konačan rezultat, postavio jke Cvijetin Pavić u 39. minuti utakmice.

RADNIK SITI - BELI ANĐEO 7:4 (3:2)
Dvorana Gimnazije "Filip Višnjić", Bijeljina
Gledalaca: 250
Sudije: Bojan Rakić i Bojan Makarić (oba Bijeljina)
Strijelci: 0:1 Dujković 2, 1:1 Živković 9, 2:1 Živković 10, 2:2 Jevtić 17, 3:2 Rakić 18, 4:2 Trifković 21, 4:3 Janjić 22, 5:3 Odžaklić 27 (6m), 5:4 Janjić 30, 6:4 Živković 34 (10m), 7:4 Pavić 39
Žuti kartoni: Odžaklić (Radnik)
Crveni karton: Slaven Erić (sl. predstavnik Beli Anđeo) 27

RADNIK SITI: Ružičić, Sajtanović, Trifković, Odžaklić, Pavić, Živković, Bogdanović, Rakić, Jović, Zehić, Matović, Panić

BELI ANĐEO: Radenković, Dujković, Jevtić, Ćulum, Đokić, Janjić, Gajić, Đurđić, Novaković, Miljković