Radnik osvojio turnir memorijal "Dževad Bekić Džeko" u Brčkom

ŽFK Radnik Bijeljina

Ekipa Radnika iz Bijeljine osvojila je prvi memorijalni turnir "Dževad Bekić Džeko" u malom fudbalu koji je organizovao MNK Klanac iz Brčkog. Ovogodišnji turnir održan je prvi put za djevojke, a čast da ga osvoji, imao je Radnik, koji je u finalu pobjedio ekipu Lokomotivu rezultatom 4:1.

Meč dva dobro poznata rivala, kako u velikom fudbalu nikada ne razočara, tako nije ni na futsalu. Odličan meč pred nešto više od 50 gledalaca u dvorani JU Ekonomske škole odigrali su Radnik i Lokomotiva. Puno sportskih poteza, lijepih golova i ono što je najvažnije fer i korektne igre.

U prvom poluvremenu viđeno je dosta šansi sa obe strane, ali golova nije bilo. U drugom već potpuno druga slika. Povela je Lokomotiva preko Marije Damjanović na isteku desetog minuta, a izjednačenje Radniku u šestom minutu donijela je Sofija Krajšumović.

Sjajan finalni meč između ova dva tima

Kada se činilo da će ovaj duel otići na penale, Radnik je iz jednog ubacivanja auta došao do prednosti. U posljednjem minutu Lokomotiva se morala otvoriti i krenuti prema naprijed, što je Radnik iskoristio i sa dva gola iz kontranapada dolazi do trijumfa i osvajanje prvog mjesta. Ništa manje ne bi bilo nezasluženo da je prvo mjesto osvojila i Lokomotiva, ali na kraju ovdje je može se reći pobjedio fudbal.

Za najbolju igračicu turnira proglašena je Sofija Krajšumović, fudbalerka Radnika, dok je priznanje za najboljeg strijelca otišlo u ruke Ilme Tutnjić iz Čelika Doboja. I za najboljeg golmana turnira proglašena je Nikolina Todorić iz ekipe Lokomotive.

Pored Lokomotive, Radnika i Čelika na turniru su učestvovali Sloboda Tuzla, Modriča i Gornji Rahić. Sve u svemu, turnir je odlično bio organizovan od strane MNK Klanac i sigurno da će i u narednim godinama sve više ženskih fudbalskih klubova željeti da se odazove pozivu na jedan ovakav sportski događaj.