Vlasenica vezala treću pobjedu

Vlasenica je na svoj konto upisala još tri boda. Na vlaseničkom Gradskom stadionu, u 20. kolu drugoligaškog Istoka, savladan je i sokolački Glasinac 1936.

Vlasenica - Glasinac 1936 (Sokolac)

Domaća ekipa je od samog početka meča preuzela terensku inicijativu i razmjenom kratkih pasova pokušavala doći do protivničkog gola. Prvu odličnu priliku propušta Kolaković kada šutom sa 16 metara pogađa pravo  u golmana gostiju. Isti igrača uskoro ima još jednu šansu, šutira sa 20 metara, ali Krunić je bio siguran. U prvom dijelu susreta vrijedan je pomena i pokušaj Janjića, ali lopta odlazi pored stative. Sokočani su se bazirali  na odbranu, da sačuvaju  svoju mrežu,  i dubokim loptama na svog najboljeg igrača Šuku, koji je pravio dosta problema odbrani domaćih, pokušavali doći do pogotka, ali Majstorović i Mijatović su bili na visini zadatka, i na odmor se odlazi bez pogodaka.

U drugo poluvrijeme Vlasenica ulazi odlučnije i nakon desetak minuta igre rezultat se mijenja. Rezervista Jovanović i Kolaković na šesnaest metara razmjenju  kratke pasove, novajlija u dresu Vlasenice između dva štopera gura loptu do Nebojše Kovačevića, koga, nespretnim startom, u kaznenom prostoru ruši Pejanović, a sudija Đukić bez dileme pokazuje na bijelu tačku. Najiskusniji igrač u dresu domaćih bio je siguran za 1:0, rezultat koji se ispostavio kao  konačan. Sokočani iz prekida pokušavaju da ugroze Čestića, ali štoperi Vlasenice, u nekoliko navrata, odlično reaguju i otklanjaju opasnost. Vlasenica je imala još dvije dobre prilike do kraja meča. Prvu kada mladi Tešić šutira sa dvedesetak metara, ali lopta je samo okrznula stativu, a drugu kada nakon proigravanja Kovačevića i Erdelića lopta dolazi do Janjića, on šutira sa nekih šesnaest metara, ali čuvar protivničke mreže je bio siguran.

Treba istaći da je na ovom susretu sudijska trojka svoj posao odlično obavila.

Trijumfom nad Sokočanima, Vlasenica je vezala treću pobjedu u proljećnoj polusezoni i pobjegla za četiri boda svom sljedećem protivniku, Stakorini, sa kojom je susret zaostalog, 16. kola,  čeka već u srijedu u Čajniču.

Očekivano, odigrana je jedna tvrda utakmica između dva velika rivala, dva dobra poznanika. Sigurno je  da smo bili u ulozi favorita, ali zbog činjenice da nismo imali nekoliko prvotimaca: Čelića, povrijeđenog  Stupara, koji je okosnica ekipe,  Vuksića, koji je okosnica sredine terena, i još par igrača, meč je završen minimalnim rezultatom.  Mi smo imali terensku inicijativu tokom svih 90 minuta, a gost se opredijelio za čekanje povoljne prilike iz kontri. Na sreću, oba naša iskusna, dobra štopera, Majstorović i Mijatović, bila su na terenu  i spriječila jednog od najboljih igrača u ligi, Šuku, da  ugrozi našeg golmana. Zadovoljan sam i igrom i zalaganjem svojih igrača, a pogotovo time  da smo upisali sva tri boda“, kazao je Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice.

Ognjen Kreštalica, trener Glasinca 1936, kaže da je njegov tim u Vlasenicu stigao oslabljen.

„Fer i korektna utakmica. Imali smo neke prilike u oba poluvremena, koje nismo, iz kontri, tranzicija, iskoristili. U drugom poluvremenu su Vlaseničani imali nešto veću inicijativu, a to je sve posljedica našeg netreniranja. Danas mi je falilo nekoliko standardnih igrača. Na prošloj utakmici na raspolaganju sam ih imao dvadeset, danas samo šesnaest. Neki rade, neki su prehlađeni. Primili smo pogodak nesrećno, iz penala, ali idemo dalje. Čeka nas zaostala utakmica sa Romanijom u srijedu, u nedjelju sa Veležom, probaćemo da ih dobijemo i da nastavimo dalje“, kaže trener Sokočana.

Vlasenica je, sa 34 boda, peta na tabeli Druge lige, grupa Istok, dok je Glasinac 1936 trinaesti, sa 21 bodom.

Vlasenica – Glasinac 1936 (Sokolac) 1:0 (0:0)