Svi susreti Druge fudbalske lige FBiH, grupa Jug igraju se u nedjelju 10. aprila.
Lider na tabeli Klis igra komšijski derbi sa jablaničkom Turbinom, drugoplasirana Čapljina je u odigrana četiri kola drugog dijela prvenstva od mogućih 12 osvojila samo četiri boda, porazi od Višića i Brotnjo Čitluka, remi sa Grudama i pobjeda protiv Bjelopoljca, u ovom kolu je gost Kamešnice, trećeplasirana gonjovakufska Sloga će na gostovanje kod ekipe Gruda.
Osmoplasirani Ljubuški je domaćin Neumu, čitlučko Brotnjo će ugostiti NK Stolac, Višići Ramu, a, Bjelopoljac NK Troglav 1918.
Nedjelja, 10. april u 16:30 sati,
Buturović Polje : FK Klis – FK Turbina , glavni sudija : Marijo Bakula (Posušje), Darijo Lovrić (Široki Brijeg) i Alem Kruškonja (Mostar), delegat : Mihovil Klišanin (Šujica, Tomislavgrad).
Grude : NK Grude - NK Sloga , Marko Odak (Čitluk), Mate Radoš (Tomislavgrad) i Ivica Brešić (Livno), Mili Hadžiosmnović (Mostar).
Bijelo Polje : FK Bjelopoljac- NK Troglav 1918 ,Vinko Perić (Mostar), Nedim Kapidžić (Mostar) i Andrija Dolić (Prozor /Rama),Enes Šljivo (Konjic).
Čitluk : NK Brotnjo Čitluk- NK Stolac, David Čule, Ivan Ljubić i Muamer Memić, Deni Vlaho svi Mostar .
Višići : NK Višići – NK Rama , Elmedin Padalović (But. Poljr – Konjic), Said Hakalović (But. Polje – Konjic) i Edin Marić (Mostar), Antoni Bandić (Grude).
Ljubuški : NK Ljubuški – NK Neum, Denis Limov (Gabela), Matej Bevanda i Laura Dugandžić, Dario Karačić svi Čitluk .
Podhum, Livno : NK Kamešnica – NK Čapljina, Oliver Kožul (Široki Brijeg) , Nedim Kozić i Toni Jelonjić oba Mostar , Davor Ćališ (Rama).
Klis | 3 : 1 | Stolac |
Sloga | 0 : 2 | Troglav 1918 |
Čapljina | 2 : 1 | Rama |
Neum | 3 : 4 | Višići |
Turbina | 2 : 0 | Bjelopoljac |
Ljubuški | 4 : 5 | Brotnjo |
Kamešnica | 3 : 2 | Grude |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Klis | 26 | 21 | 4 | 1 | 67 | |
2 | Čapljina | 26 | 17 | 3 | 6 | 54 | |
3 | Sloga | 26 | 15 | 4 | 7 | 49 | |
4 | Rama | 26 | 12 | 5 | 9 | 41 | |
5 | Kamešnica | 26 | 12 | 5 | 9 | 41 | |
6 | Neum | 26 | 11 | 3 | 12 | 36 | |
7 | Troglav 1918 | 26 | 10 | 4 | 12 | 34 | |
8 | Brotnjo | 26 | 10 | 4 | 12 | 34 | |
9 | Grude | 26 | 9 | 4 | 13 | 31 | |
10 | Turbina | 26 | 7 | 7 | 12 | 28 | |
11 | Ljubuški | 26 | 7 | 6 | 13 | 27 | |
12 | Višići | 26 | 8 | 2 | 16 | 26 | |
13 | Stolac | 26 | 8 | 2 | 16 | 26 | |
14 | Bjelopoljac | 26 | 6 | 5 | 15 | 23 |