Doboj pobijedio Slogu Gornji Vakuf/Uskoplje, Ristić najvatreniji navijač

Futsal klub Doboj-MNK Sloga/Foto Rade Šešlak

U drugom četvrtfinalnom susretu plej-ofa između Futsal kluba Doboj i MNK Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje, pobjedu od 3:2 slavili su futsaleri Doboja.

Jedna veoma dobra utakmica sa lijepim golovima i atraktivnim potezima od strane igrača obje ekipe, ali Doboj ipak bolji. Domaći su poveli u četvrtom minutu utakmice. Gol je postigao Buljubašić iz kaznenog udarca sa šest metara. Nakon deset minuta Sloga izjednačava golom Zukana. Kada se igrao dvadeseti minut, mrežu gostiju trese Mehmedović i dovodi Doboj ponovo u prednost od jednog gola. Ubrzo se odlazi na odmor, a semafor je pokazivao rezultat 2:1 za domaću ekipu.

Prvo poluvrijeme više je napadao Doboj, a gosti su pokušavali brzim kontranapadima ugroziti gol domaćina. Međutim, u drugom poluvremenu Sloga se otvorila, više se usmjerila u napad i djelimično zapostavila defanzivu, što vješto koristi iskusni Zelenković i pogađa za vodstvo Doboja od 3:1. Samo tri minuta kasnije Milanović smanjuje na 3:2, što će se ispostaviti da je to konačan rezultat.

Doboj se večeras pokazao boljom ekipom i pobijedio. Potrebno je napomenuti da su Radoslav Ristić, glavni trener i Vladimir Džombić, jedan od boljih igrača Doboja, bodrili svoju ekipu sa tribina, jer nisu imali pravo nastupa zbog crvenih kartona iz prve utakmice sa Slogom.

Radoslav Ristić, trener Doboja/Foto R.Šešlak

Prvi susret u Gornjem Vakufu zabilježen je pobjedom Sloge, ovaj drugi u korist Doboja, tako da će ove dvije ekipe odigrati i treću utakmicu, a pobjednik će putovati u polufinale doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine.