Leotar sve bliži opstanku

Odigrane su još tri utakmice 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

HŠK Zrinjski je još prije nekoliko kola riješio pitanje prvaka Bosne i Hercegovine, ali to nije utjecalo na zanimljivost Premijer lige Bosne i Hercegovine, tim prije što je borba za opstanak u punom zamahu i još nije poznato koji klubovi će ostati dio najjačeg razreda bh. fudbala i naredne sezone.

Danas su odigrane još tri utakmice 30. kola Premijer lige BiH u kojima su se uglavnom sastali upravo klubovi koji se bore za opstanak.

Sloboda je u gradskom derbiju sa Tuzla sitijem upisala novi poraz na svoj konto i dodatno sebi zakomplikovala situaciju pred samu završnicu prvenstva. Tuzla siti je slavio sa 4:1, a utakmica je riješena u prvim minutama oba poluvremena.

Igrala se treća minuta kada je Krpić pogodio za 1:0, da bi na 2:0 povećao Adnan Džafić u prvoj minuti drugog dijela. Samo tri minute kasnije rezultat je 3:0, a strijelac je ponovo bio Krpić. Sloboda je uspjela postići počasni pogodak preko Ramića i smanjiti na 1:3, ali Tuzla sitido kraja susreta postiže još jedan gol i postavlja konačnih 4:1.

Kiks Slobode iskoristio je Leotar koji je u gostima savladao Radnik iz Bijeljine sa 3:1.

Uprkos činjenici da su u Bijeljinu došli sa samo 16 igrača, te da su od 48. do 73. minute igrali sa igračem manje, fudbaleri Leotara su uspjeli čuvati vodstvo do kojeg su stigli još u devetoj minuti kada je Govedarica zatresao mrežu Radnika, a onda u samom finišu meča postići i drugi gol preko Krstovskog za 2:0. Ipak, Radnik se nije predao i u 89. minuti je smanjio na 1:2 i zakomplikovao situaciju u posljednjim minutama utakmice, no Leotar ubrzo nakon toga postiže i treći gol, te rješava pitanje pobjednika u ovom meču.

Trebinjci su ovim trijumfom prestigli Slobodu i zauzeli devetu poziciju sa 30 osvojenih bodova, jednim više od tuzlanske ekipe.

Jedina utakmica na kojoj nije bilo golova odigrana je u Prijedoru između Rudara i Posušja. Posušje nakon 30 odigranih kola zauzima 8 poziciju sa istim brojem bodova kao Leotar, ali i nešto boljom gol razlikom. S druge strane Rudar je 11. i ima tri boda manje od Slobode na 10. poziciji.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola i nema sumnje da će biti veoma zanimljivo vidjeti koji klubovi će uspjeti izboriti opstanak u društvu najboljih.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski