Doboj zaustavljen u polufinalu: Sarajevo zakazalo duel sa Salinesom

Foto/ Vasilije Marković

Futsaleri Sarajeva drugi su finalista Premijer lige BiH za juniore.

U drugom polufinalu na završnom turniru u Istočnom Sarajevu Sarajevo je savladalo Doboja sa 3:2.

Dobojlije su bolje ušle u meč i prvi dolaze do vodstva pogotkom Belmina Starčevića. Trebalo je malo vremena Sarajlijama da se vrate u susret, Kerim Smječanin je dobro branio, a u napadu nisu bili previše konkretni, te su im se akcije uglavnom završavale bez šuta na gol.

Ipak, Omar Omerović uspjeva da izjednači na 1:1 na startu drugog poluvremena. U nastavku susreta lijepa akcija Sarajlija i završava je Almin Godinjak jako lijepim pogotkom za 2:1, da bi potom drugi gol postavio Omar Omerović i Sarajevo je povelo 3:1.

Pokušao je Doboj sa viškom do kraja utakmice, ali osim pogotka Bobana Bosića u posljednjim sekundama meča više nisu mogli, pa Sarajevo ide u finale.

FC DOBOJ - GFC SARAJEVO 2:3 (1:1)
Sportska dvorana u Istočnom Sarajevu
Gledalaca: 50
Sudije: Dalibor Mavrak (Mostar) i Elvir Čilić (Jablanica)
Strijelci: 1:0 Starčević 8, 1:1 Omerović 22, 1:2 Godinjak 26, 1:3 Omerović 28, 2:3 Bosić 29
Žuti kartoni: Čovrk (Sarajevo)

DOBOJ: Mih. Radulović, Jugović, Mil. Radulović, Starčević, Marjanović, Nešić, Božić, Kovačević, Delić, Janković, Kuzmić, Bosić, Bilić

SARAJEVO: Smječanin, Brkanić, Godinjak, Omerović, Čovrk, Bašović, Kovačević, Višća, Lokvančić, Rožajac, Honić

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred