Slavija pobjedom zatvorila sezonu na svom terenu

Fudbaleri Slavije su u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone u Prvoj ligi Republike Srpske, u okviru 29. kola, savladali Borac iz Kozarske Dubice sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Adel Ajkunić.

Posljednja utakmica ove sezone u Istočnom Sarajevu nije donijela pretjerano dopadljiv fudbal. Izuzetno teško vrijeme za igru, visoka temperatura i jako sunce kao da su ošamutili fudbalere obje ekipe. Iako pod pritiskom pobjede, gosti i nisu dali mnogo u ovoj utakmici.

Prvu šansu na utakmici imaju gosti, praktično i jedinu danas. Neven Bunić je imao slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, gotovo kod aut linije, dobro je centrirao na drugu stativu, ali lopta je preletjela sve, saigrači mu nisu na vrijeme zatvorili drugu stativu i propala je dobra šansa.

Uzvratila je odmah Slavija, Vladan Mandić je ubacio, a Luka Asentić nije stigao na vrijeme da dođe do te lopte i bolje je udari. Na novu šansu čekalo se do 32. minute. Goran Popović je dočekao povratnu loptu na petercu, ali šutirao visoko preko gola.

Na samom startu drugog poluvremena prijeti Slavija. Šutirao je Nikola Bjeloš, ali Arias je uspio da odbrani.
Sve do 70. minute praktično nije bilo prilika, a tada prvo Beširević šutira preko gola nakon centaršuta Ajkunića. U narednom napadu, Sokolovi traže penal. Boro Mišović je oboren, sudija Mario Jelić je pokazao samo da se igra nastavi, a Mišović je poslije samo desetak minuta provedenih u igri morao da napusti teren i kolima hitne pomoći je odvezen u dom zdravlja jer mu na licu mjesta nisu mogli zaustaviti krvarenje iz nosa.

Dobar pokušaj Lazara Babić ostaje neiskorišten u 73. minuti. Odlučio se kapiten Slavije u današnjem meču na šut, a Arias je krajnjim naporom izbacio u korner.

U 82. minuti Slavija dolazi do vodstva. Rezervista Adel Ajkunić je stavio novu recku pored svog imena. Ovaj put sam je napravio sebi prostor za šut i pogodio za 1:0. Mogao se Adel Ajkunić po ulasku u igru i potpuno proslaviti, ali na centaršut Milana Muminovića ne uspjeva iz odlične pozicije da sprovede loptu u mrežu.

Na kraju utakmice potpuno bespotrebno dolazi do velike gužve na terenu i čak tri crvena kartona. Bili su gosti ljuti na jednu sudijsku odluku, a onda kada je utakmica nastavljena Neven Bunić faulira Nikolu Babana, nakon čega su se uključili u frku gotovo svi igrači i jedne i druge ekipe, a epilog svega su drugi žuti kartoni za Nevena Bunića zbog starta i Iliju Kovačevića, te crveni karton za domaćeg Vladana Mandića.

Na kraju, utakmica je završena minimalnom pobjedom Slavije, a Borac sa porazom vjerovatno gubi i prvoligaški status, jer sada zavisi isključivo od Rudara iz Prijedora i da li će oni nekim čudom moći izbjeći ispadanje iz Premijer lige.

Minuta šutnje

Pred sami početak utakmice prisutni su minutom šutnje odali počast prerano preminulim bivšim fudbalerima Slavije i Borca, Ognjenu Kuljaninu i Ognjenu Pralici.

SLAVIJA – BORAC (KD) 1:0 (0:0)