Dobojlije na korak do vicešampionske krune

Fudbaleri Sloge su na korak do vicešampionske titule u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske jer su danas u etno selu Stanišići pobijedili domažu Zvijezdu-09 rezultatom 2:1 i tako, zahvaljujući voljoj gol diferenciji od Slobode iz Novog Grada drže drugu poziciju.
U utakmici u kojoj je bilo i tenzija poveli su gosti pogotkom Bilala iz slobodnog udarca sa 35 metara, njegovo ubacivanje je prošlo pored “šume igrača” i završilo u “maloj” mreži golmana Avramovića, bio je to drugi minut sudijske nadoknade prvog dijela.
Domaćin je izjednačio u 52. minutu nakon greške gostujuće odbrane, loptu je ptihvatio Blagojević, uposlio Gordića koji je nemilosrdno savladap Đulčića – 1:1. I onda je rezervista Stevanović u 69 minutu, posle asistencije iz kornera od strane Bilala postigao drugi gol za Slogu, ispostavilo se i odlučujući u ovoj utakmici. Tako su se Dobojlije na najbolji način revanširale Zvijezdi-09 za jesenji poraz na domaćem terenu od 0:1.
Poslije završetka utakmice sudija Slađan Došlo iz Istočnog Sarajeva je pokazao crveni karton domaćem fudbaleru Aleksi Vidoviću bog vrijeđanja i psovanja djece i majke, te pljuvanja prema glavnom arbitru.

Zvijezda-09 – Sloga (D)    1:2 (0:1)

Igralište: Zvijezde-09 u Etno selu Stanišići. Gledalaca: 100. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Strijelci: 0:1 Bilal (45+2), 1:1 Gordić (52), 1:2 Stevanović (69). Žuti kartoni: Janjić, Šikanjić, Blagojević, Svraka, Vidović, Knežević (Zvijezda-09), Janjić (Sloga). Crveni karton: Aleksa Vidović (Zvijezda-09) nakon završetka utakmice.
ZVIJEZDA-09: Avramović, Janković, Janjić, Tešić (od 86. D. Matić), K. Matić (od 82. Beatović), Blagojević (od 67. Vidović), Gordić, Svraka, Vidović, Šikanjić (od 46. Živković), Zonjić.
SLOGA (D): Đulčić, Hrubik, Dadić, Džombić, Zajić (od 46. D. Knežević), Radić (od 67. Božić), Milaković, Janjić, Starčević (od 46. Stevanović), Bilal, Ristić (od 90+4. Gašić).

Drina 7 : 2 Budućnost
Modriča Alfa 2 : 1 Slavija
Borac 2 : 1 Kozara
Željezničar ST 0 : 1 Krupa
Podrinje 4 : 1 Tekstilac
Ljubić 1 : 0 Sloboda