Kadeti Srbije u polufinalu evropskog prvenstva

Fudbaleri Srbije do 17 godina plasirali su se u polufinale evropskog kadetskog prvenstva. Oni su u četvrtfinalu nadigrali vršnjake iz Danske sa 2-1.

Već u trećoj minuti Srbija je povela golom Aleksandra Stankovića. Imao je potom šansu Milošević ali nije je iskoristio. Biskov je imao najbolju šansu za Dance u prvom poluvremenu ali nije bio precizan. Danci sjajno otvaraju nastavak te golom Hansborga dolaze do izjednačenja. Sander je Dancima mogao donijeti potpuni preokret ali nije bio precizan.

Fenomenalnim golom Jovana Miloševića u 64. minuti, Srbija je ponovo povela. Danci su preuzeli potom inicijativu a Srbija je iz kontri prijetila. Sjajnu šansu imao je Šljivić da riješi pitanje pobjednika ali nije pogodio. Ipak, nije bilo kazne sa druge strane pa je Srbija prošla dalje.

Rival Srbiji u polufinalu biće Holanđani.