Podjela bodova u Vojkovićima: Četiri gola i dvije najbolje ekipe na terenu zasjenio Milan Kukrika

Derbi sezone u drugoligaškom karavanu Republike Srpske grupa "Istok" između drugog Famosa i prve Sloge u Vojkovićima završen je bez pobjednika, 2:2. Po viđenom i najrealniji rezultat, ali nažalost nije to ono što će se pamtiti.

Pamtiće se katastrofalno suđenje Milana Kukrike iz Trebinja koji je u potpunosti zasjenio aktere na terenu, koji su poslije utakmice u zajedničkom razgovoru konstatovali da je bio najlošiji akter utakmice.

Na terenu utakmica bez jednog jedinog incidenta, borba u granicama sportskog, davali su se udarci, ali i primali, Vidjelo se da i jedni i drugi žele pobjedu i djelovalo je da ćemo gledati sjajnu utakmicu, no umjesto toga Milan Kukrika je podijelio čak deset žutih i dva crvena kartona.

Famos do vodstva dolazi veću četvrtoj minuti. Bio je to slobodan udarac na lijevoj strani, Eldar Bašović je sjajno centrirao, a Marko Škrba je sjajno skočio i konačno postigao gol. Nije htio pogodak mladog štopera Famosa i pored sjajnih šansi u kojima se nalazio u prethodnim utakmicama, ali sada u derbiju uspjeva da savlada Đokića i dovede svoju ekipu u vodstvo.

Sloga je imala loptu više u svom posjedu, ali iz tog posjeda i kvalitetne igre u polju ipak nisu uspjevali konkretno da zaprijete Famosovog golu. Na drugoj strani i Famos je odlično stajao defanzivno, igrao kvalitetno, pa se na kraju otišlo na odmor sa minimalnih 1:0 Famosa.

Sloga u 54. minuti ostaje sa igračem manje. Mlađan Karaman dobija crveni zbog prigovora, a Milan Kukrika je odlučio da ga pošalje u svlačionicu. Nije se previše u samoj igri Sloge osjetio taj igrač manje, te uspjevaju da stvore dvije odlične prilike. U prvoj, Marko Marković u posljednji trenutak uspjeva da ukliže i izblokira udarac, a u drugom slabu reakciju golmana Famosa i ostanak na liniji na jendu povratnu loptu svog saigrača, umalo da kazni Cvijetin Pavić koji uzima loptu, ali odlazi u mrtvi ugao, pa lopta paralelno sa gol linijom prolazi kroz peterac.

Dobru šansu odmah po ulasku u igru ima i Zoran Kokot. Anes Demirović ga je sa lijeve strane sjajno uposlio, ovaj uspjeva da se izvuče Markoviću i Bajiću, ali šutira preko gola. I onda u 75. minuti Sloga dolazi do izjednačenja. Oduzela je Sloga loptu na centru, domaći su tražili faul, nisu dobili, golman Šupić odbija loptu, ali pravo na nogu Baći Nikoliću koji je topovski šalje u mrežu za 1:1.

Milan Kukrika se tada odlučuje da isključi i trenera Famosa, Vladimira Drinjaka, a Famos pokušava da težište igre prenese na polovinu Sloge, što i uspjeva, kruži oko kaznenog prostora, ali bez konkretne prilike. I onda u 90. minuti Zoran Kokot donosi vodstvo i veliko slavlje Famosu. Danel Blažić je bio uporan nakon što je jedan centaršut preletio skroz na drugu stranu, uspio je da oduzme loptu, a onda idealno uposli Zorana Kokota koji drugi put ne promašuje i Famos vodi 2:1.

To nije bilo sve u ovoj utakmici. Nije uspio Famos da sačuva stečenu prednost. Golman Miloš Đokić je u 95. minuti degažirao loptu na Delimira Bajića koji se podigao u napad, kapiten Sloge spušta loptu na nogu Nemanji Matoviću koji preciznim udarcem trese mrežu Šupića za 2:2.

Na kraju, po bod koji ne mijenja ništa. Famos je izjednačio rekord star 24 godine po broju bodova u jednoj sezoni i imaće posljednje kolo da ga proba nadmašiti, a Sloga ostaje sigurno prva i dalje. Ipak, ostaje gorčina u ustima što je jedan ovakav derbi, sudar dvije najbolje ekipe pokvaren od strane očigledno nedoraslog za ovu utakmicu Milana Kukrike iz Trebinja.

FAMOS - SLOGA GC 2:2 (1:0)