Vimbldon: Sjajna Petra izbacila devetu teniserku svijeta, veteranka okončala niz Švjontek

Petra Martić plasirala se u osminu finala Vimbldona. Hrvatica je u trećem kolu savladala devetu teniserku svijeta, Džesiku Pegulu u dva seta.

Hrvatica je odigrala fenomenalno prvi set te ga je dobila sa 6-2. Imala je Petra brejk prednosti i u drugom setu ali se Pegula vratila. Kod 5-4, Amrikanka je imala i set lopte na servis Petre ali nije došla do brejka. Set je na kraju otišao u tajbrejk a Petra ga je dobila sa 7-5.

Naredna rivalka biće joj Ribakina i imaće Martić lijepu šansu da dođe do četvrtfinala.

Veliko iznenađenje priredila je Aliz Korne. Francuska veterana okončala je niz Ige Švjontek te joj je nanijela poraz nakon 37 vezanih pobjeda. Korne je pri tome slavila veoma ubjedljivo jer je po setovima bilo 6-4 i 6-2.

Simona Halep nastavila je sa sjajnim igrama te je sa 6-4 i 6-1 savladala Freč. Turnir je gotov za Koko Gof jer ju je savladala Anisimova nakon preokreta.