14.07.2022 Administrator DC

Srbija u polufinalu Lige nacija

Brazil je pobedio Japan 3:1 i čekao je rivala u polufinalu Lige nacija.

Svi su mislili da će olimpijski šampion SAD lako izaći na kraj sa Srbijom, ali već posle 2:0 slutila se pobeda izabranica selektora Danijelea Santarelija.

Izjednačile su Amerikanke na 2:2, ali posle drame u petom setu (od 13:8 do 13:12, na kraju su rivalke imale kontru, ali su loptu ispucale u aut, Kelsi Robinson, na meč lopti - jedina greška rivalki u petom setu!) naše devojke su izborile polufinale pobedom 3:2 (29:27, 25:23, 20:25, 20:25, 15:13) posle 126 minuta igre.

Srbija je odlično otvorila meč i u neizvesnim završnicama prva dva seta stigla do vođstva od 2:0, ali su favorizovane Amerikanke lako uzele naredna dva seta i delovalo je da će biti na pragu velikog preokreta.

Međutim, serijom 6:0 za vođstvo od 6:2 u petom, odlučujućem setu, srpske odbojkašice otvorile su sebi vrata polufinala.

Najefikasnija u našim redovima Sara Lozo sa 22 poena, odlična i Ana Bjelica sa 20 poena, slede Maja Aleksić sa 14, Bojana Milenković 10, Jovana Stevanović 9, Brankica Mihajlović 7, Bojana Drča 4.

Kod Amerikanki najbolja Kelsi Robinson sa 21 ppoenom, Aleksandra Franti dodala je 16.

U preostalim četvrtfinalnim mečevima Lige nacija sutra se sastaju Italija - Kina (14.00) i Turska - Tajland (17.30).

Polufinala su na programu 16. jula, a finale i utakmica za treće mesto 17. jula.