Remi Slobode i juniora Krupe

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u prvoj kontrolnoj utakmici na „Lukama 1“ odigrali su 2:2 sa juniorskim sastavom Krupe.

Bila je to zanimljiva utakmica, u kojoj se juniorski sastav Krupe predstavio kao odlična i poletna ekipa. Gostima iz Krupe na Vrbasu, pripalo je prvo poluvrijeme, dok su domaći fudbaleri bili nešta bolji i konkretniji u drugom dijelu.

Kada se sve sabere i oduzme rezultat je možda najrealniji.  Ipak, ljubitelji fudbala u Mrkonjić Gradu, realno su očekivali mnogo više od fudbalera Slobode kojima jedino opravdanje možda može biti, što su igrali prvi kontrolni meč, poslije napornih fizičkih priprema.

Gosti su došli u vođstvo od 1:0 u devetom minutu golom Stupara. Neko od gostujućih igrača izveo je korner, a lopta je pala ne ivicu peterca. Loše je reagovala zadnja linija Slobode, a Stupar je iz gužve posalo loptu u mrežu mladog Davida Stjepanovića. Gosti su pet minuta kasnije imali sjanu priliku da povećaju rezultat na 2:0. Iz dobre situacije šutirao je David Gavrić, ali je još bolje odbranio mladi golman Stjepanović.

I onda kako u fudbalu biva, nakon neiskorištene prilike Krupe, Sloboda u 22 .minutu poravnava rezultat na 1:1. Strijelac je povratnik u redove Mrkonjićana Predrag Zekanović iz penala. Penalu je prethodio prekršaj golmana Krupe Matijaša nad Ognjenom Soldatom, koji je zaradio povredu i morao napustiti teren.

Mladi fudbaleri Krupe se ne predaju, te nakon tri minuta dolaze ponovo u prednost. Izvanredan gol iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa sa lijeve strane postigao je Bundalo. On je jako i precizno šutirao, pored loše postavljenog živog zida i savladao je Stjepanovića.

U drugom poluvremenu šef stručnog štaba Slobode Darko Maletić, na teren je izveo drugi sastav. Napadi su bili brži, protok lopte tečniji, a igra fudbalera na terenu konkretnija. Tako je iz jedne akcije Sloboda u 75. minutu stigla do izjednačenja. Mladi 17-godišnji Vladan Todorović (nesporno najveći talenat među mladim igračima Slobode), postigao je maestralan gol. Momak je promiješao odbranu Krupe, pa poslao loptu u mrežu Horozovića.

Strateg Mrkonjićana Drako Maletić, nije baš bio zadovoljan igrom svoje ekipe.

-Juniorski sastav Krupe je odlična ekipa. Mislim da smo mi malo olako ušli u utakmicu, što su momci Krupe iskoristili. Oni su u utakmicu ušli sa mnogo motiva. U prvom poluvremenu su dobro izgledali na terenu i zasluženo imali prednost od jednog gola. Realno primili smo početničke golove. U drugom poluvremenu uspostavili smo balans i malo se stabilizovali i postigli gola i poravnali rezultat. Želim da kažem da je ekipa u drugom poluvremenu, mnogo bolje ušla na tren energetski. Kontrolisali smo loptu i bili nešta konkretniji i to materijalizovali golom. U drugom poluvremenu smo igrali sa mnogo više energije. Prva jer utakmica, dao sam šansu svim fudbalerima da igraju i sigurno je da ćemo u narednim utakmicama polako skraćivati tu minutažu. Što se tiče rezultata ne trebamo nešta pretjerano da gledamo, jer sigurno je da momci koji su došli iz juniorskog pogona treba još vremena da se uklope u igru. Mislim da imamo kostur od nekih 16, 17 igrača na koje možemo računati za šampionat. Ovi mlađi igrači polako sazrijevaju, kao što je mali Vladan Todorović. Tu su još  Pucar, Travar, Stanišić.. .U subotu u Banjaluci igramo kontrolni meč sa Željezničarem Sport Timom, a za sedam dana dolazi nam Rudar iz Prijedora  a generalku igramo sa Omarskom - kaže Maletić.

Trener juniora Krupe Nenad Studen, zadovoljan je igrom svojeih dječaka i rezultataom.

-Zadovoljan sam. Eto najrealniji je neriješen rezultat. Naravno, u drugom planu je bio rezultat kod tih prijateljskih utakmica. Dosta novih dječaka imamo u ekipi i ja sam nego više zdovoljan.

SLOBODA (MG) - KRUPA JUNIORI 2:2

Stadion "Luke 1".Gledalaca 300.Sudija Mario Jelić (Banjaluka).

Strijelci: Zekanović u 22. (penala)   Todorović u 75. (Sloboda).  a Stupar u 9. i Bundalo u 25. (Krupua)

SLOBODA MG: Stjepanović, Živković, Pucar, Koprivica, Đukanović, Erić, Maksimović, Gavrić, Soldat, Pušić, Zekanović. Još su igrali: Zeljković, Travar, Mitrić, Tomić,  Danilović, Guskić, Todorović, Vučković, Domuzin, Suljić, Ljutić, Stanišić, SavanoviĆ. Trener Darko Maletić

KRUPA JUNIORI: MatIjaš, Stojičić, Stupar, Simić, Bundalo, D. Gavrić, Vuklišević, Penić, Sekulić, Gagović. Još su igrali. Horozović, Tešić, Jovanović, Jeleča, Vajzović, Bosančić, Marinović, Plavšić, Trivić, Kitić, Tomić, Vulić. Trener Nenad Studen.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor