Sloga Meridian - Borac 2:2: Dobojlije pišu istoriju

Sloga Meridian je osvojila istorijski bod u debiju u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Oni su odigrali odlično drugo poluvrijeme nadoknadivši minus od dva gola, remizirali su sa Borcem iz Banja Luke  2:2.

Utakmica je odigrana u odličnoj atmosferi obje navijačke grupe domaće Vojvode i gostujući Vulturesi gromoglasno su bodrili svoje ekipe.
Gosti u ranoj fazi već u šestom minutu dolaze u vođstvo, centrirao je Meleg a Aleksandar Vojnović je posprema u mrežu za prednost gostiju 0:1. Nije se dugo čekalo na drugi gol Banjalučana, asistent kod prvog gola ovaj put je i sam zatresao mrežu Sloge Meridian. On je postigao evrogol iz slobodnog udarca sa nekih 22-23 metra za povećanje vođstva 0:2 (17.minut). Tekao je 28.minut Ivan Đorić iz slobodnog udarca šutira pravo u golmana Borca Ćetkovića. Deset minuta kasnije Dejan Meleg šutira tik pored gola Đulčića. U posljednjem minutu prvog poluvremena Mrkaić je pogodio stativu, a domaći su uspjeli loptu izbaciti u korner.

Sloga je drugo poluvrijeme zaigrala znatno agresivnije i napadački lepršavo. U 61.minutu odlična akcija rezervista Dimitrije Zajić je sve odlično uradio izbacio u prostor Uglješu Stevanovića a ovaj rutinski matirao Ćetkovića za 1:2. Radost domaćih navijača nije se ni stišala kada u 63.minutu kapiten Aleksandar Milaković postiže gol za izjednačenje na 2:2. Stadion u Modriči eksplodirao je od radosti Dobojskih navijača. Igrao se 78.minut kada udarac jednog igrača gostiju brani Danilo Đulčić. A onda četiri minuta kasnije bizarna situacija kada Jovo Lukić umjesto da loptu pošalje u praznu mrežu on ju je izbio u polje i tako spriječio Borac da dođe u novo vođstvo. U finišu je Borac pokušavao da postigne gol ali odličan na golu Sloge bio je Danilo Đulčić.

Sloga u narednom kolu ponovo igra kao domaćin u Modriči protiv Leotara iz Trebinja.

SLOGA MERIDIAN - BORAC 2:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Vojnović u 6, 0:2 Meleg u 17, 1:2 Stevanović 61, 2:2 Milaković u 63.minutu. Stadion: "Dr.Milan Jelić" u Modriči. Gledalaca: 1 700. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Pomoćnici: Marko Zelenika (Mostar) i Jure Musa (Čitluk). Kontrolor suđenja: Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Dadić, Janković, Popara, Stapić (Sloga Meridian)

SLOGA MERIDIAN: Đulčić, Dadić, Hasanbegović, Đorić, Stevanović, Milaković (od 64. Baštić), Čolić (od 46. Šaula), Starčević (od 46. Janković), Bilal (od 25.minuta Nikola Popara), Stapić, Ristić (od 46. Zajić). Trener: Zoran Ćurguz.

BORAC: Ćetković, Begić, Mrkaić (od 63.minuta Lukić), Vojnović, Andrić (od 75. Ćorić), Spremo, Meleg, Lazić, Kulašin (63. Zakarić), Tatar, Piščević. Trener: Nenad Lalatović.
Igrač utakmice: Ivan Đorić (Sloga Meridian)