Alkmar deklasirao Siti

U okviru revanšutakmice drugog pretkola Konferencijske lige FK Tuzla Siti je na stadionu Grbavica ugostio ekipu AZ Alkmaar. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:0 u korist gostujuće ekipe.

Početak susreta je obilježio velikim pritiskom gostiju koji su željeli što prije riješiti pitanje prolaza. Prva dobra prilika desila se u desetoj minuti utakmice kada je Reijnder šutirao, ali je Fejzić odbranio.Samo tri minute kasnije šutiraju Evjen iz slobodnog udarca, a u nastavku akcije minutu kasnije i Hacidiakos, ali rezultat ostaje 0:0.

U 23. minuti utakmice Tuzla siti je kreirala prvu veliku šansu na Grbavici, u šansi se našao Smajlagić, ali je udarac glavom bio neprecizan, te je šutirao preko gola. Tri minute kasnije tražili su Tuzlaci penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Ajdin Nukić je silovito šutirao u 32. minuti utakmice, ali je otišlo daleko pored gola. Dvije minute kasnije slomljen je otpor bh. predstavnika.

Nakon centaršuta sa strane kojeg je uputio Odgaard, Evjen je spustio loptu na glavu De Vita koji postiže pogodak sa male udaljenosti za 1:0. Do kraja prvog dijela šansu je imao AZ u samom finišu prvog poluvremena, ali je Fejzić odbranio udarac Pavlidisa.

U nastavku utakmice ekipa iz Holandije  je ipak pokazala klasu i zasluženo ostvarila prolaz dalje. Bile su dovoljne dvije minute razmaka u drugom poluvremenu da pitanje pobjednika bude riješeno. Prvo je u 61. minuti utakmice Pavlidis pogodio za 2:0, a samo dvije minute kasnije Pavlidis je asistirao, a Lahto je ubacio loptu u praznu mrežu bh. predstavnika.

Konačan rezultat utakmice od 4:0 stigao je u 82. minuti utakmice kada je na centaršut Kerkeza, De Jong pogodio glavom mrežu Fejzića.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski