Ahmetović presudio Posušju

Golom rezerviste Mersudina Ahmetovića u 84. minutu Sarajevo je na Olimpijskom stadionu Koševo pobijedilo Posušje teškom mukom.
Smatrali su u bordo timu da će lako uknjižiti bodove protiv hercegovaca koji su se prikazali kao žilav protivnik, ali je domaćin na kraju stigao dao zacrtanog cilja. Treba istaći da je Asmir Suljić u 30. minutu promašio jedanaesterac za domaćina.

Sarajevo – Posušje    1:0 (0:0)

Olimpiski stadion koševo u Sarajevu. Gledalaca: 9.000. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Strijelac: 1:0 Ahmetović (84). Žuti kartoni: Kobiljar, Suljić (Sarajevo), Dadić, Hanuljak, Bešlić, Lučić (Posušje).
SARAJEVO: Dizdarević, Musa, Aničić (od 10. Drobarov), Đokanović (od 78. Ahmetović), Varešanović, Tomašević, Džafić (od 61. Mulahusejnović), Čirjak, Ikić (od 61. Čataković), Kapić (od 61. Kobiljar), Suljić.
POSUŠJE: Kukić, Milanović, Bešlić (od 80. Krešić), Landek, Krišto, Hanuljak, Jović, Šilić (od 46. L. Begić), Horić (od 80. Pavlović), Dadić (od 62. Lučić), Boban (od 62. Pavković).

Željezničar 1 : 0 Sloga Meridian
Leotar 0 : 0 Sloboda
Zrinjski 4 : 0 Igman
Široki Brijeg 1 : 0 Posušje
Velež 1 : 1 Sarajevo
Tuzla City 0 : 1 Borac