Odličan rezultat Nejle Kalače

Nejla Kalača

Na Evropskom prvenstvu u Olimpijskom dizanju tegova za kadete i kadetkinje koje se održava u Poljskoj  nastupila je najuspješnija  bh takmičarka Nejla Kalača, članica Kluba dizača tegova Bosna Sarajevo i u kategoriji do 45kg osvojila je šesto mjesto u Evropi.

Poslije Svjetskog  juniorskog prvenstva gdje je Nejla  osvojila 9. mjesto, Evropskog seniorskog takmičenja gdje je zauzela 7. mjesto u Evropi, jasno je da  se radi o vrhunskoj sportašici pred kojom je blistava sportska karijera. Sljedeće takmičenje za Nejlu Kalaču je Evropsko prvenstvo za mlađe seniore i seniorke do 23 godine koje će se održati u Albaniji ove godine i ovoj mladoj takmičarki  koja ima tek 16 godina bit motiv da bude još bolja i da se plasira među pet najuspješnijih dizačica tegova u Evropi, rekao je trener i selektor reprzentacije Bosne i Hercegovine Namik Omerović